Eiropas Savienības (ES) vides ministru neformālajā sanāksmē Beļģijā vienojas par nepieciešamību iekļaut vides elementus nodokļu sistēmas reformā, informē Vides ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sanāksmes ietvaros norisinājās plašas politiskās debates par ilgtspējīgu resursu pārvaldību Eiropā. Kopumā vairākums dalībvalstu atbalstīja skaidru, aprēķināmu indikatoru nepieciešamību arī šajā jomā, kas papildinātu arī eko-efektīvu (resursu efektīvu) ekonomiku.

Tāpat visas ES dalībvalstis atbalstīja nodokļu sistēmas reformas nepieciešamību, lai iekļautu gan vides elementus, gan pārvirzītu akcentus no darbaspēka uz resursiem. Savukārt Eiropas Komisija aicināja valstis aktīvāk sadarboties valdību dažādus jomu ministrus nacionālā līmenī, norādot, ka tas īpaši aktuāli ir pašlaik, veidojot valstu budžetus pēckrīzes apstākļos.

13.jūlijā norisinājās darba pusdienas, kuru laikā notika debates par stāvokli starptautiskajās sarunās par klimata politiku pēc 2012.gada. Diskusiju ietvaros Latvija uzsvēra, ka pašlaik ES stingri jāuztur tās pozīciju par nepieciešamību noslēgt visaptverošu un juridiski saistošu līgumu par klimata pārmaiņu politiku pēc 2012.gada, kas nodrošinātu visu valstu adekvātu iesaistīšanos klimata pārmaiņu novēršanas centienos, tostarp lielākos siltumnīcas efekta gāzu emitētājus ASV un Ķīnu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form