Bijušais Gruzijas aizsardzības ministrs Iraklijs Okruašvili televīzijas kompānijas "Imedi" tiešajā ēterā paziņoja, ka valsts prezidents Mihails Saakašvili viņam pasūtījis likvidēt biznesmeni Badri Patarkacišvili.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Es sapratu, ka tās ir lamatas, un pēc tam, kad es būtu izpildījis šo uzdevumu, nākamajā dienā atbrīvotos no manis," viņš teica. Bijušais ministrs paskaidroja, ka likvidēt Badri Patarkacišvili ticis plānots, uzspridzinot viņa automobili.

"Tas bija 2005.gada jūlija sākumā, un es šajā lietā pacentos ņemt taimautu," viņš paskaidroja. Iraklijs Okruašvili sacīja, ka Mihails Saakašvili viņam pasūtījis biznesmeņa likvidēšanu divas reizes. Pēc Okruašvili teiktā, nepildīt prezidenta pavēli viņam palīdzējuši sakari ar ietekmīgām aprindām Amerikā.

Badri Patarkacišvili ir ietekmīgs un odiozs biznesmenis, viens no Borisa Berezovska līdzgaitniekiem. Krievijas Ģenerālprokuratūra izsludināja Badri Patarkacišvili meklēšanu 2001.gada 29.jūnijā. Toreiz Ģenerālprokuratūra aizmuguriski apsūdzēja krāpšanā īpaši lielos apmēros uzņēmēju Borisu Berezovski un divus viņa kompanjonus - Badri Patarkacišvili un Jūliju Dubovu. Patarkacišvili lieta tika izdalīta atsevišķā lietvedībā.

Apsūdzība tika izvirzīta krimināllietā par plašu automobiļu zādzību rūpnīcā "AvtoVAZ", ko organizēja viena no Volgas automobiļu rūpnīcas lielākajiem dīleriem - kompānijas "LogoVAZ" - vadība. Krievijas Ģenerālprokuratūrā apgalvo, ka kompānijā "LogoVAZ" tika nozagti 2033 automobiļi. No automobiļu realizācijas iegūtie līdzekļi tika izlietoti kotedžu iegādei Piemaskavā "LogoVAZ" vadībai, kā arī lai iegādātos vairāku plašsaziņas līdzekļu, tostarp televīzijas kompāniju ORT un TV-6 un žurnāla "Ogoņok" izdevniecības, akcijas.

Taču Badri Patarkacišvili izlidoja uz Gruziju. Viņš bija lielākais privātais investors Gruzijā, un tā atteicās izdot biznesmeni Krievijai.

Patlaban Gruzijā ir izcēlies kārtējais politiskais skandāls. Nesen Iraklijs Okruašvili paziņoja, ka viņš dibina un vadīs opozīcijas partiju "Vienotā Gruzija". Partijas prezentācijā viņš apsūdzēja Gruzijas prezidentu Mihailu Saakašvili "ikdienas represijās, māju un baznīcu izpostīšanā, slepkavībās un cilvēku ekspropriēšanā un iebiedēšanā", kā arī "ārišķīgā cīņā ar korupciju", kas attiecās vienīgi uz oponentiem.

"Pirms trim gadiem, kad es tiku iecelts par iekšlietu ministru, izspiešanā un 200 000 dolāru kukuļa saņemšanā tika atmaskots prezidenta tēvocis Temurs Alasanija, taču pēc neatlaidīga prezidenta lūguma viņš tika atbrīvots," paziņoja Iraklijs Okruašvili.

Viņš arī apsūdzēja prezidentu Saakašvili, ka viņš nav izmantojis izdevību atgūt Dienvidosetiju Gruzijas sastāvā. Pēc Okurašvili teiktā, lēmuma pieņemšanu par Dienvidosetiju izjaukusi prezidenta bezdarbība un bailes zaudēt varu.

Bijušais aizsardzības ministrs apsūdzēja Saakašvili arī par to, ka viņš nav denonsējis vienošanos par Krievijas miera uzturētāju atrašanos Gruzijā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form