Islāma valstu samitā Austrumjeruzaleme atzīta par Palestīnas galvaspilsētu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Islāma valstu samits trešdien atzinis Austrumjeruzalemi par Palestīnas galvaspilsētu, vēsta Turcijas ziņu aģentūra "Anadolu".

Islāma sadarbības organizācijas (OIC) ārkārtas samits tika sasaukts, lai lemtu par reakciju uz ASV prezidenta Donalda Trampa pagājušās nedēļas lēmu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un uz turieni no Telavivas pārcelt Savienoto Valstu vēstniecību.

OIC paziņoja, ka "Austrumjeruzaleme ir Palestīnas valsts galvaspilsēta" un aicināja visas valstis atzīt Palestīnas valsti un Austrumjeruzalemi par tās okupēto galvaspilsētu.

Islāma valstu līderi samitā uzsvēra, ka Trampa lēmums "tiesiski ir spēkā neesošs" un uzskatāms par "tīšu miera centienu graušanu", kas dos stimulu "ekstrēmismam un terorismam".

Samita dalībnieki Trampa lēmumu arī uzskata par "ASV administrācijas paziņojumu par atkāpšanos no miera atbalstītāja lomas" Tuvajos Austrumos.

Vašingtonas paziņojums ir pielīdzināms "pamudinājumam Izraēlai (..) turpināt tās koloniālisma, apmetņu, aparteīda un etniskās tīrīšanas politiku", pauda OIC dalībnieki.

Avoti vēsta, ka uz samitu ieradušies vairāk nekā 20 valstu līderi, bet kopumā tajā bija pārstāvētas 56 valstis.

Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass samitā paziņoja, ka ASV vairs "nekvalificējas kā starpnieks [Tuvo Austrumu] miera procesā" un pieprasīja izveidot jaunu mehānismu Palestīnas valsts izveidei ANO vadībā.

Tags

Izraēla Palestīna

Comment Form