Itālija beidzot vienojas ar EK par nākamā gada budžeta plānu
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pēc vairāk nekā mēneša garām sarunām Itālijai beidzot izdevies panākt vienošanos ar Eiropas Komisiju (EK) par valsts 2019. gada budžeta plānu, raksta portāls CNBC.

Itālijas valdība pagājušonedēļ paziņoja, ka veiks izmaiņas savā budžeta plānā, kurā paredzētais deficīts būs 2,04% no IKP, lai gan sākotnējais plāns paredzēja deficītu 2,4% apmērā no IKP. Trešdien EK apstiprināja izmainīto plānu, vēsta medijs.

Itālijas valdība iepriekš ziņoja, ka nemainīs sākotnējo budžeta plānu, lai gan EK skaidri norādīja, ka tas neatbilst Eiropas Savienības noteikumiem. Ja izmaiņas nebūtu veiktas, EK pret Itāliju varētu ieviest disciplināru sodu, taču šodienas vienošanās pagaidām ļaus no tām izvairīties.

"Risinājums nav ideāls, taču tas šobrīd ļauj mums izvairīties no "pārmērīgas deficīta procedūras" (..) Jaunais budžets ir balstīts ticamā ekonomiskā scenārijā," norādīja EK viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Tags

Eiropas Savienība Itālija Valdis Dombrovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form