Izraēla Austrumjeruzalemē nojaukusi rekordlielu palestīniešu māju skaitu
Foto: AP/Scanpix/LETA

Izraēlas varasiestādes anektētajā Austrumjeruzalemē šogad nojaukušas 140 palestīniešu mājas, ar to sasniedzot bēdīgu rekordu, ceturtdien pavēstīja cilvēktiesību aizsardzības organizācija "B'Tselem".

Anektētajā pilsētas daļā tas ir lielākais ik gadu nojaukto māju skaits kopš 2004.gada, kad organizācija sāka apkopot datus. Līdzās māju nojaukšanai, kas uzbūvētas bez varasiestāžu atļaujām, gan anektētajā Austrumjeruzalemē, gan pārējā okupētajā Rietumkrastā kopš Donalda Trampa stāšanās ASV prezidenta amatā ievērojami aktivizējusies ebreju kolonistu māju būvniecība.

Šogad savas mājas zaudējuši 238 palestīnieši, arī 127 nepilngadīgie. Otrs augstākais nojaukto palestīniešu māju skaits tika reģistrēts 2016.gadā, kad tika nojauktas 92 mājas. Uz lūgumiem sniegt komentārus Izraēlas amatpersonas nav reaģējušas.

Izraēla Austrumjeruzalemi līdz ar pārējo Rietumkrastu, kā arī Gazas joslu okupēja 1967.gada Tuvo Austrumu kara gaitā. Palestīnieši uzskata, ka Austrumjeruzalemei ir jākļūst par viņu nākotnes valsts galvaspilsētu. Izraēla uzstāj, ka visa Jeruzaleme, ieskaitot anektēto austrumu daļu, ir tās vienotā un nedalāmā galvaspilsēta.

Tags

Jeruzaleme Izraēla Palestīna

Comment Form