Japāna plāno izglābt katru trešo pašnāvnieku
Foto: AFP/Scanpix

Japāna plāno desmit gadu laikā par 30% samazināt pašnāvību skaitu, valdībai otrdien apstiprinot plānu pārmērīgu darba virsstundu ierobežošanai, jo pārstrādāšanās tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem pašnāvības iemesliem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Japānā ir augstākais pašnāvību līmenis attīstīto G7 valstu vidū un viens no augstākajiem pasaulē, un valdība situāciju raksturo kā kritisku, valstī katru gadu sev dzīvību atņemot vairāk nekā 20 000 cilvēku. Pašnāvību līmenis 2015. gadā bija 18,5 uz 100 000 iedzīvotāju un valdība vēlas līdz 2025. gadam to samazināt zem 13.

Visvairāk pašnāvību tika izdarīts 2003. gadā - 34 427, bet pērn sev dzīvību atņēma 21 897 cilvēki. Valdība kā iemeslu pašnāvību skaita sarukumam min tolaik visā valstī īstenotos pasākumus.

Otrdien valdībā apstiprinātais plāns tiek pārskatīts ik pēc pieciem gadiem. Pirmais plāns tika pieņemts 2007. gadā. Tajā teikts, ka valdība virzīs pasākumus ar darbu saistītu pašnāvību samazināšanai, norādot, ka nepieciešams samazināt pārmērīgās virsstundas un novērst uzņēmumu vadības slikto attieksmi pret padotajiem.

Tokija īsteno pasākumus pārstrādāšanās izraisītu pašnāvību novēršanai pēc skaļā gadījuma 2015. gadā, kad pašnāvību izdarīja Japānas lielākās reklāmas aģentūras "Dentsu" darbinieks, kura virsstundu skaits mēnesī regulāri pārsniedza 100. Valdība tad nāca klajā ar plānu, aicinot darba devējus virsstundu skaitu ierobežot līdz maksimums 100. Tomēr kritiķi norāda, ka šis skaitlis joprojām ir pārāk liels.

Maijā Darba ministrija izplatīja savu pirmo darba devēju melno sarakstu, nosaucot vārdā un kauninot vairāk nekā 300 kompānijas par nelikumīgām virsstundām un citiem darba vietas pārkāpumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Japāna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form