Pēc sensacionālā zviedru zinātnieku paziņojuma par Ziemassvētku vecīša patieso dzīves vietu, Kirgīzijas amatpersonas izsludinājušas konkursu, lai atrastu, kur tieši Kirgīzijā mitinās Ziemassvētku vecītis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Valsts tūrisma aģentūra vienmēr ir zinājusi, ka Ziemassvētku vecītis dzīvo šeit, un beidzot zviedru zinātnieki to ir pierādījuši," žurnālistiem paziņoja Kirgīzijas Tūrisma pārvaldes pārstāvis Akbars Džigitovs. "Mūs sagaida daudz darba, jo Kirgīzija vēlas būt atzīta kā Ziemassvētku vecīša īstās mājas," viņš pavēstīja, piebilstot, ka Kirgīzijā vecītis labāk pazīstams kā Salatētis.

Konkurss Ziemassvētku vecīša mājvietas meklēšanai ilgs līdz 20.decembrim, un uzvarētājs saņems balvu, kaut arī mājvietas meklēšana pārsvarā sunnītu musulmaņu apdzīvotās Kirgīzijas kalnainajos reģionos var būt diezgan sarežģīta.

Kā jau ziņots, Zviedrijas inženieru konsultācijas biroja "Sweco" darbinieki aprēķinājuši, ka Ziemassvētku vecītim jādzīvo Kirgīzijā un jāpārvietojas neticamā ātrumā, lai spētu nogādāt visas dāvanas bērniem visā pasaulē.

Vecītim laikā no Ziemassvētku vakara līdz Ziemassvētku dienai jānogādā dāvanas bērniem 2,5 miljonos māju visā pasaulē, pieņemot, ka viņš apmeklē bērnus visos pasaules reģionos, skaidroja zviedru inženieris Anderss Lāšons.

"Mēs aprēķinājām, ka vidēji uz kvadrātkilometra zemes dzīvo 48 cilvēki un starp katru māju atrodas 20 metri. Līdz ar to, ja Ziemassvētku vecītis izbrauc no Kirgīzijas un ceļo pretēji zemes griešanās virzienam, visu dāvanu nogādāšanai viņam ir 48 stundas," stāstīja Lāšons.

Kopš seniem laikiem uzskatīts, ka Ziemassvētku vecītis dzīvo Ziemeļpolā, kaut arī šo godu sev piedēvē arī virkne ziemeļu pilsētu, ieskaitot Rovaniemi, Somijas Lapzemē.

Taču "Sweco" zinātnieki savā ziņojumā par Ziemassvētku vecīša visefektīvāko ceļu, ņemot vērā tādus faktorus kā ģeogrāfiskais blīvums un mazāk apvedceļu, secinājuši, ka Ziemassvētku vecītis nevarētu paspēt paveikt savu ceļojumu no ziemeļiem un ka loģiskākā viņa dzīvesvieta ir Kirgīzija.

"Katrā apstāšanās vietā viņam ir 34 mikrosekundes, lai nošļūktu pa skursteni, atstātu dāvanas, paskrubinātu cepumus un iemalkotu pienu, un lektu atpakaļ kamanās," skaidroja Lāšons.

Lai spētu paveikt savu darbu, Ziemassvētku vecīša ziemeļbriežiem jāpārvietojas ar ātrumu 5800 kilometri sekundē.

Citu zinātnieku aprēķini gan liecina, ka Ziemassvētku vecīša kamanas, ņemot vērā dāvanu lielo nastu un pārvietošanos ar virsskaņas ātrumu, saskartos ar tik lielu gaisa pretestību, ka visa karavāna uzliesmotu un pārvērstos pelnos sekundes 4,26 tūkstošdaļās.

Lāšons piebilda, ka zinātnieki pie šiem slēdzieniem nonākuši pēc aprēķiniem pusdienas garumā.

Viņš arī pauda cerības, ka bērni, kas sūtījuši vēstules Ziemassvētku vecītim uz Lapzemi, nebūs pārāk satriekti par jaunajiem atklājumiem, un pēc ilgākas iztaujāšanas viņš tomēr atzina: "Neskatoties uz to, ko parāda aprēķini, es ticu, ka īstais Ziemassvētku vecītis nāk no Korvanturi, Somijas Lapzemē."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form