Krievija rada 'kritiskus draudus' ASV, secina Pentagons; Baidens neatsakās no vārdiem par Putinu
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievija rada "kritiskus draudus" ASV nacionālajai drošībai, teikts ASV Aizsardzības ministrijas slepenā nacionālās drošības stratēģijā, kas iesniegta ASV Kongresam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dokumentā ir sīki aprakstīti "daudzšķautņaini" draudi no Ķīnas puses, kā arī "kritiskie draudi" no Krievijas puses.

Stratēģija tika sagatavota, ņemot vērā kodolpolitiku un pretraķešu aizsardzību.

Pentagons par galveno prioritāti uzskata dzimtenes aizsardzību, bet Ķīnu raksturo kā "nozīmīgāko stratēģisko sāncensi".

Citas svarīgākās Pentagona prioritātes ir stratēģisko uzbrukumu un agresijas atturēšana, gatavība gūt panākumus konfliktos, kad tas nepieciešams, un stabilu apvienoto spēku izveidošana.

Stratēģijā tiek runāts arī par pretošanos Ziemeļkorejas vai Irānas agresijai un vairākām ekstrēmistu organizācijām.

Savukārt ASV prezidents Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka neatsakās no saviem vārdiem par to, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nedrīkst palikt pie varas.

Baidens uzsvēra, ka viņa teiktais nav nozīmējis ASV politikas maiņu attiecībā pret Krieviju un ka viņa viedoklim pamatā bija emocijas dienas gaitā.

Atbildot uz reportiera jautājumu, vai viņu uztrauc tas, ka Putins viņa izteikumus uztvers kā eskalāciju, Baidens sacīja, ka viņam ir vienalga, ko Putins domā par viņa teikto.

Baidens arī sacīja, ka esot runājis ar Krievijas tautu, kad viņš izteicās par Putinu.

"Es ne no kā neatsakos (..) Es paudu morālu sašutumu par Putina izturēšanos un šī cilvēka darbībām. Es ne toreiz, ne tagad neizteicos par izmaiņām politikā. Es nelūdzu piedošanu par to (..) Mani neuztrauc tas, ko viņš domā. (..) Es to darīju zināmu ne tikai Krievijas pilsoņiem, bet visai pasaulei. Tā ir tikai vienkārša fakta konstatācija, ka šāda izturēšanās ir absolūti nepieņemama," sacīja Baidens.

Baidens sestdien savā runā Varšavā paziņoja, ka iebrukums Ukrainā ir Maskavas stratēģiskā kļūda un ka Putins vairs nedrīkst palikt pie varas.

"Dieva vārdā, šis cilvēks nedrīkst palikt pie varas," uzsvēra ASV līderis, gan nenosaucot Putinu vārdā.

Drīz pēc tam Baltā nama pārstāvis paskaidroja, ka Baidena teiktais nenozīmējot tiešu aicinājumu gāzt Putinu, bet gan neļaut viņam īstenot ietekmi pār kaimiņvalstīm.

Vēl pirms tam sestdien Baidens pēc Ukrainas bēgļu centra apmeklējuma Varšavā nosauca Putinu par miesnieku. Uz žurnālistu jautājumu, ko viņš domā par Putinu pēc tikšanās ar Ukrainas bēgļiem, Baidens atbildēja: "Viņš ir miesnieks."

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā ASV Krievija Pentagons Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form