Pēc Muitas pārvaldes datiem, Igaunijas tirdzniecības deficīts, kurš aprīlī bija 2969 miljoni kronu, maijā pieaudzis līdz 4623 miljoniem kronu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Maijā preču eksporta kopējā vērtība sasniedza 6813 miljonus kronu, bet importa - 11 437 miljonus kronu. Aprīlī eksports sasniedza 7035 miljonus, bet imports - 10 005 miljonus kronu.

Muitas pārvalde norāda, ka maijā tirdzniecības deficīta pieaugumu galvenokārt ietekmēja jauna kompānijas "Tallink" pasažieru kuģa "Romantika" importēšana uz laiku no Somijas. "Romantika" deklarētā vērtība sasniedza 2002,8 miljonus kronu. Salīdzinājumā ar aprīli imports Igaunijā samazinājās, bet uz laiku importēto preču apjoms Igaunijā palielinājās par diviem miljardiem kronu.

Brīvajai apgrozībai domāto preču apjoms sasniedza 686,3 miljonus kronu.

No preču eksporta 23,1 procentu jeb preces 1575 miljonu kronu vērtībā eksportēja uz Somiju, 12 procentus - uz Zviedriju, astoņus procentus - uz Krieviju un 7,2 procentus - uz Vāciju.

Somija bijusi arī Igaunijas lielākā importa partnere, kas importējusi 35,8 procentus preču jeb preces 4089 miljonu kronu vērtībā. Ar 10,4 procentiem seko Zviedrija, ar 9,2 procentiem - Vācija, ar 8,2 procentiem - Krievija, bet 3,9 procentus Igaunijas importa veido no Nīderlandes importētās preces.

Valsts budžetā iemaksātais muitas ieņēmums ir 1349 miljoni kronu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form