Orbāns: Ungārijas armija, sākot ar 15. septembri, uzraudzīs valsts robežas
Foto: Reuters/Scanpix

Ungārijas armija, sākot ar 15.septembri, palīdzēs apsargāt valsts robežas, ceturtdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns.

Orbāns, kurš ceturtdien ieradies Briselē, lai ar Eiropas Savienības (ES) amatpersonām runātu par nelegālās imigrācijas krīzi, paziņoja, ka, sākot ar 15.septembri, robežu uzraudzībā iesaistīsies armija un policija.

Viņš sacīja, ka šāds solis nepieciešams ES ārējo robežu aizsardzībai un Ungārijas parlaments jau piektdien apstiprinās likumu armijas iesaistīšanai.

Orbāns norādīja, ka šādas politikas mērķis ir nosūtīt nelegālajiem imigrantiem skaidru vēstījumu, ka viņiem nemaz nav vērts doties ceļā uz Rietumeiropu, jo Ungārijas robežai viņi pāri netiks.

Viņš piebilda, ka vairums nelegālo imigrantu nemaz nav bēgļi no kara zonām.

Kā jau vēstīts, Orbāns Briselē arī paziņoja, ka imigrantu krīze esot Vācijas, nevis Eiropas problēma, un brīdināja, ka nelegālo imigrantu vilnis, kas pārņem Eiropu, un ES "bankrotējusī imigrācijas politika" apdraud kontinenta kristīgās saknes.

Ungārija ir viena no valstīm, kurā imigranti masveidā iebrauc no Balkāniem. Cerībā apturēt imigrantu pieplūdumu Ungārija ir uzbūvējusi dzeloņstiepļu barjeru gar Serbijas robežu un turpina tur būvēt četrus metrus augstu žogu.

Tags

Eiropas Savienība Serbija Ungārija Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form