Briseles Zaventemas lidostā otrdien notikušā terorakta laikā neuzsprāga pati jaudīgākā bumba, trešdien paziņoja Beļģijas federālais prokurors Frederiks van Leuvs.

Bumbu pameta aizdomās turētais, kurš joprojām tiek meklēts.

"Viņa somā bija vislielākais eksplozīvais lādiņš," atklāja federālais prokurors.

"Drīz pēc armijas nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienības ierašanās sprāgstvielu lielās nestabilitātes dēļ soma eksplodēja," pavēstīja van Leuvs, piebilstot, ka sprādzienā neviens necieta.

Izmeklējot uzbrukumu, kratīšanas laikā Briseles Shārbēkas rajonā policija ir atradusi 15 kilogramus acetona peroksīda, kas ir augsti eksplozīva sprāgstviela, un lielu daudzumu bumbu pagatavošanai nepieciešamo materiālu, paziņoja prokurors.

Policija atradusi arī 150 litrus acetona, detonatorus, ar naglām piepildītas somas, kā arī cita veida materiālus, kas nepieciešami šāda veida bumbu pagatavošanai, viņš piebilda.

Acetona peroksīdu kā sprāgstvielu plaši izmanto džihādistu grupējums "Daesh" ("Islāma valsts").

Izmeklētāji pašreiz meklē aizdomās par uzbrukumu lidostai turēto Nadžimu Lākrauī, ko lidostas videonovērošanas kameras pirms sprādzieniem fiksējušas kopā ar brāļiem Halidu un Ibrahimu el Bakrauī, kuri lidostā uzspridzinājās.

Jau vēstīts, ka otrdien Briseles lidostā un metro sistēmā notika terorakti, kuros saskaņā ar jaunākajiem oficiālajiem datiem nogalināts 31 cilvēks, bet 270 guvuši ievainojumus.

Atbildību par teroraktiem uzņēmusies "Daesh".

Source

LETA

Tags

Beļģija Brisele Sprādzieni Briselē
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form