Prokurors pieprasa pāvesta sulainim piespriest trīs gadu cietumsodu
Foto: AP/Scanpix

Tiesā Vatikānā prokurors sestdien pieprasīja piespriest trīs gadu cietumsodu pāvesta Benedikta XVI bijušajam sulainim Paolo Gabrielem, kurš ir apsūdzēts par konfidenciālu dokumentu noplūdināšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs pieprasām trīs gadu [ieslodzījumu]," sacīja prokurors Nikola Pikardi. Viņš arī pieprasīja pēc soda izciešanas Gabrielem aizliegt ieņemt konkrētus amatus Vatikānā.

Savukārt Gabriele pēdējā vārdā teica, ka tā esot rīkojies aiz mīlestības pret katoļu baznīcu un pāvestu.

"Tas, ko es izjūtu visspēcīgāk, ir, ka esmu rīkojies aiz iekšējas mīlestības pret Kristus baznīcu un tās līderi uz zemes. Es nejūtos kā zaglis," sacīja pāvesta sulainis.

Paredzams, ka tiesa spriedumu pasludinās sestdien.

Jau ziņots, ka Vatikānā pagājušo sestdien sāka tiesāt par konfidenciālu dokumentu noplūdināšanu apsūdzēto Romas katoļu pāvesta Benedikta XVI bijušo sulaini Paolo Gabrieli.

46 gadus vecais Gabriele, kurš ir Vatikāna pilsonis, tiek apsūdzēts par zādzību vainu pastiprinošos apstākļos. Pāvesta toreizējo sulaini aizturēja maijā uz aizdomu pamata par slepenu dokumentu zagšanu no pāvesta biroja un to noplūdināšanu žurnālistiem.

Gabriele tika aizturēts 23.maijā un 53 dienas atradās Vatikāna policijā, jo Vatikānā nav cietuma. Pēc tam jūlijā viņam tika noteikts drošības līdzeklis – mājas arests. Gabriele nedrīkst atstāt savu dzīvokli Vatikānā, kur viņš mitinās kopā ar ģimeni. Viņam ir atļauts iziet no mājām vienīgi, lai piedalītos tiesas sēdēs vai apmeklētu katoļu dievkalpojumus.

Gabriele, kuram ir sieva un trīs bērni, bija pāvesta sulainis kopš 2006.gada. Piekļuve pāvesta privātajām telpām ir tikai diviem viņa privātsekretāriem, sulainim un četrām mūķenēm, kuras veic saimniecības darbus.

Pāvesta sulaiņa aizturēšanas laikā viņa mājās ir atrasti daudzi konfidenciāli dokumenti un to kopēšanai nepieciešamais aprīkojums.

Jūnijā pāvests izveidoja īpašu kardinālu komisiju, lai izmeklētu dokumentu noplūšanu, kas sākās janvārī. Tomēr tiesa šīs komisijas izmeklēšanas rezultātus neņem vērā, balstoties tikai uz Vatikāna prokuratūras un policijas izmeklēšanu.

Daudzu dokumentu kopijas ir iekļautas vasarā iznākušajā Džanluidži Nuci grāmatā "Viņa svētība".

Dokumentos ir kompromitējoša informācija par Vatikāna valsts sekretāra Tarčizio Bertones un Vatikāna bankas darbību.

Gabrieles advokāts paziņojis, ka Gabriele šādi rīkojies "aiz mīlestības" pret pāvestu, jo vēlējies "padarīt dzīvāku" katoļu baznīcu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form