Uzlidojumos pie Irākas-Sīrijas robežas nogalina vairāk nekā 100 džihādistu
Foto: Reuters/Scanpix

Irākas valdība sestdien paziņoja, ka tās kaujas lidmašīnu uzlidojumos džihādistu grupējumam "Daesh" pie Sīrijas robežas nogalināti vairāk nekā 100 kaujinieki.

Kā teikts valdības paziņojumā, uzlidojumos sabombardētas trīs "Daesh" pozīcijas nomaļajā Biādžas pilsētā netālu no Sīrijas robežas, nogalinot 150 līdz 200 kaujinieku, kuri ieradušies no Sīrijas. Valdība neatklāja, kad uzlidojumi veikti.

Irākiešu spēki aizvadītajā mēnesī uzsāka vērienīgu Mosulas vecpilsētas atgūšanas operāciju un ir jau atkarojuši vairākus rajonus. Irākas otrā lielākā pilsēta Mosula "Daesh" kontrolē nonāca 2014. gada vidū un šobrīd tiek uzskatīta par grupējuma pēdējo lielāko atbalsta punktu Irākā. Valdības spēkiem janvārī izdevās atkarot pilsētas austrumdaļu, bet ofensīva rietumdaļas atbrīvošanai sākās 19. februārī.

"Daesh" kontrolē teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur kalifātu "Islāma valsts" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības. Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī ir uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.

Tags

Irāka Sīrija

Comment Form