Ziemeļkorejas iedzīvotāji piemin Kimu Čeniru ar triju minūšu klusuma brīdi
Foto: Reuters/Scanpix

Ziemeļkorejas iedzīvotāji ceturtdien pieminēja mirušo valsts vadītāju Kimu Čeniru ar triju minūšu ilgu klusuma brīdi, ziņoja Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA) Phenjanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visā Ziemeļkorejā tika raidītas šaujamieroču zalves, visi vilcieni un kuģi signalizēja ar signāltaurēm, un iedzīvotāji ievēroja triju minūšu klusuma brīdi.

Kima Džongila bēres notika trešdien un ceturtdien Phenjanā. Ceturtdien Kima piemiņas godināšanas ceremonijā Phenjanā viņa jaunākais dēls un amata mantinieks Kims Džonguns tika pasludināts par jauno valdošās Korejas Strādnieku partijas, valsts un armijas vadītāju.

"Godājamais biedrs Kims Čenirs ir mūsu partijas un armijas augstākais vadītājs, kurš mantojis Kima Džongila garu, vadošo lomu, personību, morāli un spēku," paziņoja ceremoniālais valsts galva Kims Jongnams.

No tribīnes uzrunājot pūli Phenjanas Kima Ilsunga (Irsena) laukumā, Kims Jongnams sacīja, ka Kims Džongils veicinājis "globālo mieru un stabilitāti 21.gadsimtā".

Piemiņas ceremonija šajā laukumā, kas nosaukts Kima Džongila tēva - pirmā Ziemeļkorejas vadītāja Kima Ilsunga vārdā, noslēdz 13 dienu ilgās valsts sēras.

Kims Džongils nomira 17.decembrī 69 gadu vecumā, kad bija devies vizītē pa valsti un atradies vilcienā. Viņa nāves cēlonis bija "smags miokarda infarkts un sirdslēkme".

Kima Džongila jaunākais dēls un amata mantinieks Kims Džonguns jau ir pasludināts par "dižo pēcteci" un militāro spēku augstāko komandieri, kā arī iecelts par valdošās Korejas Strādnieku partijas galvenās lēmējvaras Centrālās komitejas vadītāju.

Saskaņā ar Ziemeļkorejas publicēto Kima Džongila biogrāfiju viņš esot dzimis 1942.gadā Pektusana kalnā, kad viņa tēvs Kims Ilsungs no slepenas nometnes šajā kalnā vadījis korejiešu partizānu cīņu pret Japānas armiju. Citu valstu vēsturnieki gan uzskata, ka Kims Džongils patiesībā dzimis Padomju Savienībā - Sibīrijā, kur viņa tēvs bija paglābies no Japānas armijas.

Valsts iedzīvotāji masveidā sēro par Kima Džongila nāvi, bet domājams, ka lielākā daļa to dara aiz bailēm, lai neradītu šaubas par savu lojalitāti. Kad 1994.gadā nomira Kims Ilsungs, iedzīvotāji tika aicināti sērot vismaz reizi dienā īpaši paredzētās vietās, bet pēc Kima Džongila nāves viņiem jāsēro vismaz trīsreiz dienā.

Ziemeļkorejā pastāv spēcīgs Kima Ilsunga un Kima Džongilapersonības kults, un tagad ir uzsākta arī jaunā valsts vadītāja Kima Džonguna personības kulta veidošana.

Par Kimu Džongunu nav pieejams daudz biogrāfiskas informācijas. Zināms, ka viņš ir aptuveni 28 gadus vecs. Kims Džonguns 2010.gada septembrī tika izraudzīts par nākamo valsts vadītāju, lai gan viņam ir mazs atbalsts armijā un nav nekādas militāras pieredzes.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form