Amerikāņu žurnāliste ar DELFI video piesaka cīņu par vietu ASV kongresā 

Amerikāņu žurnāliste Elizabete (Liza) Vāla, kura novembrī Rīgā notikušā tehnoloģiju, jaunuzņēmumu, politikas un dzīvesstila festivālā "Digital Freedom Festival" ietvaros uz DELFI skatuves stāstīja par Krievijas propagandas mehānismiem ASV, nolēmusi kandidēt ASV Kongresa vēlēšanās. Paziņojot par to, viņa izmantojusi "DELFI media LAB" notikušās diskusijas video.

Žurnāliste plašu atpazīstamību ieguva 2014. gadā, Kremļa medija RT tiešraidē Krimas okupācijas dēļ atkāpjoties no amata, un uz "DELFI media LAB" skatuves viņa skaidroja un diskutēja par pastāvošo cīņu par žurnālistikas principiem, soctīklu ietekmi un viltus ziņām laikā, kad amerikāņu sabiedrība ir sadrumstalotākā kopš pilsoņkara. 

DELFI ārzemju ziņu nodaļas žurnālista Andra Kārkluvalka vadītās diskusijas video Vāla nolēmusi izmantot, paziņojot par kandidatūras pieteikšanu ASV Kongresa vēlēšanām un uzsākot līdzekļu vākšanu savai kampaņai. 

33 gadus vecā žurnāliste par vietu Kongresā plāno cīnīties 2020. gadā, pārstāvot Teksasas štatu.

Lizas Vālas diskusijas video no "DELFI media LAB"  skatāms angļu valodā, bet šeit pieejams pilns diskusijas teksts latviešu valodā. 

Atbalstu Lizas Vālas lēmumam "Twitter" tīklā paudis arī bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Jau vēstīts, ka pērnā gada 30. novembrī Latviešu Biedrības namā Rīgā “Digital Freedom Festival” ietvaros uz “DELFI media LAB” skatuves noritēja septiņas individuālas prezentācijas, un, aptverot plašu tēmu spektru, programmu papildināja arī piecas diskusijas.

Plašāks atskats apspriestajos tematos pieejams festivāla teksta tiešraides arhīvā, bet daži no spilgtākajiem momentiem, atziņām un aplūkotajiem jautājumiem "DELFI media LAB" norisē aplūkojami šeit

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.