Uz saturu

'Delfi' – līderis pirmoreiz publicētajā Latvijas interneta resursu kopējās auditorijas topā

Portāls "Delfi" ir apmeklētākais interneta resurss Latvijā, liecina uzņēmuma "Gemius" pirmo reizi mērījumu vēsturē publicētā statistika par Latvijas interneta lapu apmeklētājiem no datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem.

Kopējais apmeklētāju skaits februārī "Delfi" bija 931 300 lietotāju, "Inbox" – 911 500 lietotāju un "Tvnet" – 892 600 lietotāju.

"Mēs nojautām, ka kopējās auditorijas aprēķins varētu uzlabot mūsu pozīcijas reitingos, taču tas, cik pieaugums ir būtisks, mums bija patīkams pārsteigums," norāda Delfi.lv galvenais redaktors, a/s "Delfi" valdes loceklis Ingus Bērziņš. "Ja, aprēķinot mobilo ierīču un planšetdatoru auditoriju, mūsu pozīcijas iepretī konkurentiem uzlabojas, tātad secinājums ir nepārprotams – lielu lomu tieši "Delfi" auditorijā ieņem ļaudis, kas dzīvo laikmetīgi, izmanto jaunās tehnoloģijas, vēlas tikt operatīvi informēti neatkarīgi no vietas, kur atrodas. Milzīgs paldies mūsu lasītājiem, kas novērtē mūsu darbu, šis ir iemesls strādāt vēl labāk un kvalitatīvāk," pauž Bērziņš.

Jāpaskaidro, ka ik mēnesi publiskotajos datos par Latvijas interneta lapu apmeklējumu kopš februāra nu pievienota informācija par kopējo sasniedzamību jeb “Total Reach”. Tas nozīmē, ka būs pieejami dati par mēnesī sasniegto lietotāju skaitu no dažādām ierīcēm – datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem –, kā arī kopējie auditorijas dati, ņemot vērā pārklāšanos starp dažādām platformām.

“Nenoliedzami, interneta reklāmas tirgus joprojām fokusējas uz interneta lietotāju skaitu no datoriem, tomēr auditorija mobilajā vidē turpina augt un mēs nevaram to ignorēt. Tādēļ, atbildot tirgus pieprasījumam, piedāvājam interneta medijiem un mediju aģentūrām instrumentu, kas ļautu redzēt faktisko interneta lapu apmeklētāju skaitu visās platformās, ņemot vērā auditorijas pārklāšanos. Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kur "Gemius" piedāvā datus par kopējo auditoriju,” jauno pieeju skaidro "Gemius Latvia" vadītāja Linda Egle.

No datoriem apmeklētāko lapu Top 3 februārī saglabājas nemainīgs. Pirmajā vietā ierindojas "Inbox" ar 805 800 lietotājiem, otrajā vietā atrodas "Delfi" ar 771 300 apmeklētājiem, bet trešajā – "Tvnet" ar 745 300 apmeklētājus lielu auditoriju.

No mobilajām ierīcēm apmeklētākā lapa bija "Delfi", kam seko "Tvnet" un "Inbox".

Reitingu "Gemius" veido, balstoties uz 7-74 gadus vecu auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatrous. Pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses, skaidro "Gemius".

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.