Ideja brīvdienām: mākslas meistardarbnīcas ar četriem pazīstamiem māksliniekiem
Foto: Publicitātes foto

Kristīne Luīze Avotiņa, Alīna Grīnpauka, APLUSB.DESIGN un Rombo kāos – četri unikāli mākslinieki aicina 1. maijā piedalīties IKEA organizētajās mākslas meistardarbnīcās, kur katram dalībniekam būs iespēja ar profesionāla mākslinieka palīdzību radīt savu unikālo atpūtas krēsla dizainu. Katrs no māksliniekiem radījis arī savu īpašo dizaina krēslu un piedāvās to labdarības izsolei. Visi izsoles ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā. Pasākuma norises laikā uz jauno sezonu tiks atvērta arī IKEA āra kafejnīca.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Radi unikālu dizaina papildinājumu savam mājoklim

Meistardarbnīcas norisināsies IKEA āra kafejnīcā svētdien, 1. maijā laikā no pulksten 13.00 līdz 17.00. Dalībnieki ir aicināti izveidot unikālu "Skarpö" krēsla dizainu profesionāla mākslinieka vadībā. Iepriekšēja pieredze vai iemaņas gleznošanā nav obligātas – katrs mākslinieks vadīs meistardarbnīcu un palīdzēs gan ar praktisku informāciju, gan padomiem. Tāpat ikviens varēs izmantot sagatavotos trafaretus un noskaņu kolāžas, lai smeltos iedvesmu. Dalības maksa pasākumā ir līdzvērtīga "Skarpö" krēsla vērtībai – krēslu varēs iegādāties turpat IKEA āra kafejnīcā. Vai arī iespējams ņemt līdzi jau savu iepriekš iegādāto "Skarpö" krēslu, ko meistardarbnīcā varēs apgleznot.

Bērniem būs pieejama aktivitāšu zona, tāpēc pasākumu aicinām apmeklēt kopā ar ģimeni. Ikvienam ieteicams padomāt par apģērbu, kas būtu vispiemērotākais šāda veida radošajām aktivitātēm. Pasākuma dalībniekus aicinām ņem vērā, ka apgleznotajam krēslam, pirms transportēšanas uz jauno mājokli, vajadzēs vismaz vienu stundu, lai nožūtu. Kamēr krēsls žūs, varēsiet atpūsties āra kafejnīcā un atzīmēt tās vasaras sezonas atklāšanu, baudot gardus ēdienus un relaksējošu mūziku.

"Aicinām visus svinēt kopā ar mums āra un grilēšanas sezonas atklāšanu, radot skaistus, krāsainus un unikālus šedevrus savai āra terasei vai balkonam. Mēs esam uzaicinājuši četrus dažādus māksliniekus, kas palīdzēs īstenot ikviena radošo ideju, pārvēršot mūsu SKARPÖ krēslu par unikālu dizaina priekšmetu. Iespējams pat piedalīties vairākās meistardarbnīcās, izveidojot dažāda stila krēslu dizainus vai līdzdarboties kopā ar visu ģimeni, ļaujot katram ģimenes loceklim izveidot savu krēslu," stāsta IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus.

Četri dažādi mākslinieki un četri dažādi stili

Meistardarbnīcas vadīs četri dažādi mākslinieki, kas piedāvās radoši izpausties sev raksturīgajā stilā.

Alīna Grīnpauka savā meistardarbnīcā prasmīgi palīdzēs izveidot minimālistisku, taču elegantu dizainu, izmantojot melnu akrila krāsu un dažādus trafaretus. Tas var būt jebkas, sākot ar ritmiskām līnijām un nevienādiem rullīša nospiedumiem, līdz pat smalkiem siluetiem un dabas motīviem. Ikdienā Alīna veido skices pasaulē pazīstamiem modes namiem. Viņas draudzīgais smaids un iedrošinājums noteikti ikvienam palīdzēs īstenot iecerētās idejas.

Kristīne Luīze Avotiņa aicina spēlēties ar krāsām vai mērķtiecīgi uzzīmēt kādu zvēru, ziedu vai dabas motīvus. Gleznotājas pieredze darbā uz audekla un dažādās citās platformās vadīs dalībniekus pareizajā virzienā, padarot vīziju par realitāti. Pārdomā, ko vēlies uzzīmēt jau iepriekš vai smelies iedvesmu uz vietas apskatot kādu no krāšņajām mākslinieces veidotajām kartītēm. Kristīne palīdzēs piemeklēt katra vēlmēm atbilstošākos elementus un iedrošinās ļauties mākslinieciskajam procesam.

APLUSB.DESIGN savus darbus veidos abstraktā tehnikā – pleķošanā. Dizaina duets palīdz atraisīt radošumu, strādājot bez robežām un izmantojot krāsu šļakatas un otas triepienus. Lai gan ikdienā Ilze un Alise visbiežāk strādā ar apģērbu dizainu, šoreiz viņas ļausies krāsu nejaušībai uz SKARPÖ krēsla.

Rombo kāos – ilustrators, grafiķis un grafiti mākslinieks, jau vairāk nekā desmit gadus veido lielformāta sienu gleznojumus, attēlojot galvenokārt dzīvniekus un dabas motīvus. Meistardarbnīcā mākslinieks aicinās pamodināt savu iekšējo zvēru un radīt darbu ar brīvu roku vai kādu no trafaretiem, izmantojot aerosola krāsu

Izvēlies vienu no četriem stiliem vai mākslinieku, ar kuru vēlies sadarboties, un reģistrējies meistardarbnīcai: https://www.ikea.lv/lv/ara-sezona.

Labdarības izsole

Katrs mākslinieks radījis arī īpašu krēsla dizainu labdarības izsolei, kuras ieņēmumi tiks ziedoti Ukrainas bēgļu atbalstam Latvijā, lai palīdzētu kara skartajām ģimenēm. Izsole notiks tiešsaistē no 1. maija pulksten 14.00 līdz 5. maija pulksten. 14.00. Visi krēsli līdz izsoles beigām tiks izvietoti un izstādīti IKEA veikalā. Plašāka informācija par izsoli būs pieejama no 1. maija vietnē: https://www.ikea.lv/lv/ara-sezona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form