Rekrutēšanas centrs: Darbs tev saliedētā valsts aizsardzības komandā – kļūsti karavīrs
Foto: Publicitātes foto

Saliedētas komandas darbs valsts aizsardzībā – šādi var raksturot profesionālo dienestu bruņotajos spēkos, kuros ikviens atradīs savu vietu kādā no trijām profesijām, 35 nodarbinātības jomām – kājnieki, jūras un gaisa operācijas, kaujas inženieri, artilērija, sakari un informācijas sistēmas, apgāde un citās jomās – un jau vairāk nekā 175 militārajās specialitātēs, kurās apmācība būs bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sirdī esi cīnītājs? Piesakies un iemācies uzvarēt!

Uzsākot profesionālo dienestu, bruņotie spēki piedāvā iespēju izvēlēties dienestu Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē Ādažos, Jūras spēkos Liepājā un Rīgā, Gaisa spēkos Lielvārdē un Štāba bataljonā Rīgā, kā arī Zemessardzes profesionālā dienesta vienībās Valmierā, Stāmerienā un Lūznavā.

Kādas ir prasības profesionālā dienesta kandidātam?

Profesionālajā dienestā neatkarīgi no dzimuma pieņem Latvijas pilsoņus no 18 līdz 40 gadiem, kas atbilst veselības stāvokļa, izglītības, fiziskās sagatavotības un valsts valodas zināšanu prasībām, kā arī morālajām un psiholoģiskajām īpašībām.

Kā notiks militāro pamatzināšanu apmācība?

Kandidātam pēc pieņemšanas profesionālajā dienestā jāpabeidz Militārās pamatapmācības kurss. Tas notiek vidēji reizi mēnesī un ilgst 13 nedēļas.

Kursu organizē lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kas norit klasē, apvidū un lauka apstākļos neatkarīgi no laika apstākļiem, jo karavīram tiek nodrošināta pilna apgāde, tostarp arī atlīdzība, sākot no 900 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Kurss norit klātienē no pirmdienas līdz piektdienai, nepieciešamības gadījumā – arī brīvdienās, tādējādi karavīriem militāro apmācību nav iespējams savienot ar kādu citu nodarbošanos, piemēram, mācībām vai studijām civilajā izglītības iestādē. Savienot tās ar profesionālo dienestu varēs pēc ta, kad, sekmīgi pabeidzot pamatapmācības kursu, karavīrs nonāks vienībā, kurā turpinās dienestu.

Kāds būs laika iedalījums un ikdienas kārtība vienībā, kurā nonākšu pēc Militārās pamatapmācības kursa?

Karavīram pēc iespējas dienā nodrošina astoņu stundu dienestu, bet pirmssvētku dienās par vienu stundu īsāku dienestu, izņemot norīkojumus, ārkārtas (operatīvos) uzdevumus, taktisko, lidošanas un šaušanas mācību, pamatapmācības un citu kursu laiku, kas var būt noteikts ilgāks par astoņām stundām.

Karavīrs no dienesta brīvajā laikā var atstāt vienības izvietojumu bez īpašas atļaujas, piemēram, lai dotos mājās. Karavīrs saņem kompensāciju dzīvojamās telpas īres izdevumu un komunālo maksājumu segšanai 142,29 eiro mēnesī.

Kā pieteikties profesionālajam dienestam?

Lai pieteiktos profesionālajam dienestam, ir jāiesniedz pieteikuma anketa, kuru līdz ar plašāku informāciju par iestāšanos un atlasi dienestam atradīsi Rekrutēšanas un atlases centra tīmekļvietnē, kurā tagad arī var uzdot jautājumus virtuālajam rekrutierim – arī viņš tev palīdzēs kļūt par karavīru. Dienestam vienībās pieteikties var jebkurā laikā! Jautājumu gadījumā zvani uz informatīvo tālruni 1840.

Esi viens no mums – kļūsti karavīrs!

Tev noteikti būs ko iegūt.

Seko rekrutēšanas aktualitātēm "Kļūsti karavīrs!" "Facebook" lapā, "Instagram" kontā un "YouTube" kanālā!

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form