Aiztur trīs makšķerniekus ar nelikumīgiem makšķerēšanas rīkiem un līdakām
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Svētdien, apsekojot Rāznas Nacionālā parka teritorijā esošo Bezļesjes ezeru un pārbaudot makšķerēšanas noteikumu ievērošanu, vides inspektori aizturējuši trīs makšķerniekus, portālam "Delfi" pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aizturēti 1994. gadā, 1974. gadā un 1966. gadā dzimušie Ludzas novada iedzīvotāji. Viens no viņiem bijis bez makšķerēšanas kartes. Pie viņa atrastas 14 ūdas, paredzētas izlikšanai ezerā. Savukārt abi pārējie bija izlikuši attiecīgi 15 un 16 ūdas. To daudzums krietni pārsniedz vienlaikus atļauto makšķerēšanas rīku skaitu – divus makšķerēšanas rīkus iekšējos ūdeņos, ja katram rīkam ir ne vairāk par trim jebkura veida āķiem. Vairākžuburu āķi uzskata par vienu āķi.

"Pārkāpēji darbojās ļoti uzmanīgi. Nelikumīgi izliktās ūdas bija pamanītas teritorijas apsekojuma laikā jau sestdien, tamdēļ svētdien kopš agra rīta atradāmies slēpnī, lai sagaidītu ierodamies makšķerniekus. Apmēram pusotru stundu tie makšķerēja, un tikai tad devas pārbaudīt izliktās ūdas. Tajā brīdī tad arī aizturējām nelikumīgo makšķerēšanas rīku īpašniekus," skaidroja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis Dainis Tučs.

Zivju resursiem nodarītie zaudējumi lēšami 174 eiro apmērā par sešām nelikumīgi iegūtām līdakām. Tāpat inspektori noformējuši trīs administratīvo pārkāpumu protokolus. Vainīgajiem uzlikts administratīvais sods, kopsummā par 280 eiro.

Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija aicina ziņot par nelikumībām Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektoriem Aleksandrs Savičam (28703840), Dainim Tučam (26528739), Dagnim Vasiļevskim (26112686).

Tāpat Dabas aizsardzības pārvalde atgādina, ka 2016.gada 1.februārī spēkā stājušies jauni noteikumi - 2015.gada 22.decembra noteikumi Nr. 800" Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Latgale Ludza Makšķerēšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form