Aizturēts policijas Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieks Možeiko
Foto: LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Nodrošinājuma pārvaldes Materiāli tehniskās un mantiskās apgādes biroja priekšnieku Armandu Možeiko.

Neminot personu vārdus, IDB portālam "Delfi" apstiprināja, ka kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 318. panta 2. daļas par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un Krimināllikuma 327. panta pirmā daļas par iespējamu dienesta viltojumu IDB aizturējis Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes biroja priekšnieku, kā arī aizdomās par krāpšanu pēc Krimināllikuma 177. panta 1. daļas vēl trīs Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes darbiniekus.

Pirmstiesas izmeklēšanā konstatēts, ka, būdama atbildīga par materiāli tehnisko nodrošinājumu Valsts policijā, amatpersona pretlikumīgi, savu personisko interešu īstenošanai, izmantojusi Valsts policijas resursus, tai skaitā nodarbināja tiešajā pakļautībā esošos trīs darbiniekus. Pretlikumīgās darbības veiktas ilgstošā laika periodā, radot būtisku kaitējumu Valsts policijai.

Aizdomās turētajai Valsts policijas amatpersonai sākotnēji piemērotais drošības līdzeklis apcietinājums aizstāts ar drošības naudu, kā arī tika piemēroti papildu drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā.

Aizturētajiem darbiniekiem piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss, kā arī drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis portālam "Delfi" pauž: "Katra policista aizturēšanu aizdomās par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, Valsts policija un es, kā iestādes vadītājs, vērtēju kā ārkārtas situāciju. Ir nepieņemami, ja policists tiek turēts aizdomās par noziegumu. Vēl jo vairāk, ja aizturētais ir nevis izpildītājs, bet vadītājs, kura pienākums ir ne tikai godprātīgi veikt savus darba uzdevumus, bet arī organizēt padoto darbu un kontrolēt tā izpildi."

Policijas šefs skaidro, ka nevar komentēt procesuālas detaļas, jo izmeklēšanu veic IDB, taču uzsver, ka Valsts policija ar IDB sadarbojas un sniedz visu nepieciešamo atbalstu. "Šobrīd inkriminētie panti liek secināt, ka iekšējā sistēma nav nostrādājusi, tā kā to paredz normatīvais regulējums, un mums ir ļoti svarīgi saprast, kur ir vājās vietas un kā tās novērst," norāda Ķuzis.

"Pēc informācijas saņemšanas no IDB esmu uzdevis uzsākt dienesta pārbaudi attiecībā uz IDB aizturētās amatpersonas tiešā priekšnieka lomu un atbildību, jo viņa uzdevums bija zināt, kas notiek šajā struktūrvienībā, nodrošināt atbilstošu darba organizāciju un īstenot darbu izpildes un darbinieku kontroli. Uz izmeklēšanas laiku, uzsāktās disciplinārlietas ietvarā, esmu atstādinājis Galvenās administratīvās pārvaldes Nodrošinājuma pārvaldes priekšnieku," komentē Valsts policijas priekšnieks. Kā liecina Valsts policijas mājaslapā pieejamā informācija Galvenās administratīvās pārvaldes Nodrošinājuma pārvaldes priekšnieks ir Ints Žukovskis.

Vienlaikus Ķuzis uzdevis arī pasteidzināt Autotransporta pārvaldes funkcionālo izvērtējumu, kas Valsts policijā jau notiek saistībā ar Valsts pārvaldes reformu plānu.

"Mums ir jāsaprot kādas šobrīd tur ir sistēmiskas problēmas un kā novērst iespējamos riskus, un kāda ir optimālākā šīs atbalsta funkcijas jomas nākotne un iespējamie risinājumi," skaidro Ķuzis.

IDB norāda, ka tas jau iepriekš ir aktualizējis dienesta vajadzībām piešķirto līdzekļu izlietošanas kontroles pastiprināšanas nepieciešamību, jo noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu ir otrs izplatītākais noziedzīgu nodarījumu veids, par kuriem veikta pirmstiesas izmeklēšana IDB.

Patlaban tiek izmeklēts arī kriminālprocess par kādas citas iekšlietu sistēmas amatpersonas pretlikumīgo rīcību, ilgstošā laika periodā piesavinoties vairāk nekā piecas tonnas dienesta vajadzībām piešķirtās degvielas, informē IDB.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša tiesībsargājoša iestāde, kuras funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu (izņemot Valsts drošības dienestu) amatpersonas un darbinieki. Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Iekšlietu ministrija Ieslodzījuma vietu pārvalde Ints Ķuzis Valsts policija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form