Apstrīd lēmumu par topošās ELT tiesneses maksātnespējas administratores statusa saglabāšanu
Foto: Shutterstock

Maksātnespējas kontroles dienests pārsūdzējis lēmumu, ar kuru piemērots pagaidu noregulējums un apturēta topošās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) tiesneses Katarīnas Sniedzes darbība maksātnespējas procesa administratores amatā, portāls "Delfi" uzzināja dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Administratīvā rajona tiesa 28. aprīlī pieņēma lēmumu, ar kuru apmierināts Sniedzes lūgums par pagaidu noregulējuma piemērošanu un uzlikts par pienākumu Maksātnespējas kontroles dienesta direktoram apturēt Sniedzes amata darbību līdz 2024. gada 7. martam.

Maksātnespējas kontroles dienests tiesas lēmumu uzskata par nepamatotu, nepiekrīt tiesas lēmumā norādītajai argumentācijai, secinājumiem un pārsūdz to pilnā apjomā.

No tiesas lēmuma izriet, ka maksātnespējas procesa administratora amata darbība ir apturama uz laiku, kamēr persona pilda tiesneša amata pienākumus. Turklāt no tiesas lēmuma izriet, ka persona var apturēt administratora amata darbību ne tikai uz laiku, kamēr tā iecelta tiesneša amatā sākotnēji uz trim gadiem, bet arī uz neierobežoti ilgu laiku, kad persona jau ir apstiprināta tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma.

Maksātnespējas kontroles dienesta ieskatā šāda rezerves varianta saglabāšana gan uz sākotnējiem trim gadiem, kad persona ir iecelta tiesneša amatā uz terminētu laiku, gan arī uz laiku, kad persona ir apstiprināta tiesneša amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, nekādā veidā neveicina personas ieinteresētību visas pūles veltīt tiesneša amata pienākumu pildīšanai.

Maksātnespējas kontroles dienesta direktore Inese Šteina norāda, ka "Maksātnespējas likumā noteiktais amata darbības apturēšanas institūts kalpo citam mērķim, nevis kā instruments, lai persona sev nodrošinātu vienkāršotu atgriešanās iespēju sev tīkamā amatā. Līdz ar to administratora amata darbības apturēšanas regulējuma esība nav pamats, lai persona savienotu amatus, kuru savienošana saskaņā ar likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā" ir kategoriski aizliegta".

Kā ziņots, Sniedzes prasība pēc būtības tiks skatīta vēlāk.

Sniedze teica, ka ir gandarīta par tiesas nolēmumu. Sniedze uzsvēra, ka, viņasprāt, viņa neatrodas interešu konflikta situācijā un nav juridisku šķēršļu, lai nesāktu pildīt ELT tiesneša amata pienākumus.

Sniedze gan lūdza Valsts prezidentu Egilu Levitu atlikt viņas zvēresta pieņemšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ekonomisko lietu tiesa Maksātnespēja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form