Apsūdzēto Pauderu garīgās veselības stāvokļa dēļ atbrīvo no dalības digitālās televīzijas lietā
Foto: LETA

Tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētais, bijušais "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) ģenerāldirektors Māris Pauders garīgās veselības problēmu dēļ tiesas sēdēs varēs turpmāk nepiedalīties, portālam "Delfi" apliecināja apsūdzētā advokāts Saulvedis Vārpiņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa intereses tiesā turpmāk pārstāvēs bāriņtiesas pārstāvis, informēja advokāts.

Viņš atgādināja, ka Pauderam šajā krimināllietā noteiktas vairākas ekspertīzes un pirmajā ekspertīzē secināts, ka apsūdzētā psiholoģiskais stāvoklis neliedz dalību lietas iztiesāšanā. Savukārt tagad secināts, ka Pauderam ir neārstējama slimība, tāpēc nebūtu vēlama viņa dalība tiesas sēdēs.

Tiesa gan lietu pret Pauderu vēl atsevišķi nav izdalījusi. Taču tad, kad tiesa lems par vainas atzīšanu un iespējamo sodu, Paudera veselības stāvoklis tiks ņemts vērā.

Jau vēstīts, ka 2011.gada aprīļa sākumā Pauderam, pēc Vārpiņa un prokuroru lūgumiem, tika noteikta tiesu psihiatriskā ekspertīze.

Prokurori toreiz pauda aizdomas, ka Pauders simulē slimošanu, jo viņš vairākkārt neieradās uz tiesu. Toreiz ekspertīzē gan tika secināts, ka Paudera psiholoģiskais stāvoklis neliedz dalību lietas iztiesāšanā. Vēlāk Vārpiņš lūdza nozīmēt atkārtotas ekspertīzes.

Tā dēvētā digitālās televīzijas krimināllieta tiesā nonāca 2007.gada oktobrī, taču pēc būtības to sāka izskatīt vien 2009.gadā.

Krimināllietā apsūdzētas 20 personas – kompānijas "Uzņēmumu vadība un konsultācijas" darbinieks Harijs Krongorns, "Digitālā Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (DLRTC) bijušais ģenerāldirektors Guntars Spunde, bijušie DLRTC valdes locekļi Jānis Plūme un Alfrēds Janevics, LVRTC bijušais ģenerāldirektors Māris Pauders, kā arī "Kempmayer Media Latvia" valdes locekļi Juris Ulmanis, Jānis Svārpstons, Jānis Zips un Andrejs Zabeckis.

Apsūdzēti arī apsardzes kompānijas "Falck apsargs" bijušais valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis, Latvijas Neatkarīgās televīzijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis, kompānijas "Interbaltija Invest" bijušais valdes loceklis Gints Bandēns, uzņēmējs Uldis Kokins, LVRTC bijušie valsts pilnvarnieki Ināra Rudaka, Ojārs Rubenis, Didzis Jonovs un Andrians Ļublins.

Prokuratūra apsūdzības uzrādījusi arī advokātiem Mārtiņam Kvēpam un Jānim Lozem, kā arī Andra Šķēles bijušajam runasvīram Jurģim Liepniekam.

Krimināllietā apsūdzības uzrādītas par krāpšanu lielos apmēros un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielos apmēros vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī tīšām darbībām valsts amatpersonu rīcībā un valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Neviens no apsūdzētajiem savu vainu neatzīst, turklāt liela daļa no viņiem pēc apsūdzības nolasīšanas apgalvoja, ka nesaprot, par ko viņiem inkriminēti noziedzīgie nodarījumi.

Digitālās televīzijas krimināllietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ierosināja 2003.gada 1.septembrī, pamatojoties uz toreizējā satiksmes ministra Roberta Zīles iesniegumu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Andrejs Ēķis Kempmayer Korupcija Māris Pauders Ojārs Rubenis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form