Arhitektei Gailei izteikti draudi par Okupācijas muzeja piebūves projekta kritizēšanu
Foto: LETA

Arhitektei Zaigai Gailei un viņas ģimenei 2015. gada pēdējos mēnešos saistībā ar viņas opozīciju Okupācijas muzeja piebūves "Nākotnes nams" projektam trīs reizes vēstuļu veidā esot izteikti draudi, pirmdien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts policija saistībā ar notikušo sākusi izmeklēšanu.

Arhitekte laikrakstam telefoniski pastāstīja, ka trīs vēstules sūtītas no Jelgavas. Vēstules bijušas anonīmas, ar nesalasāmu, uzšņāptu parakstu. Gailes ieskatā tās rakstījusi viena un tā pati persona: "Tur bija teikts, ka esmu liela valsts ienaidniece, nerunājot nemaz par manu ģimeni." Gaiļi nosaukti par "ļauniem cilvēkiem", un dots mājiens, ka ar viņiem var "kaut kas notikt".

Ekspremjera Māra Gaiļa dzīvesbiedre nešaubās, ka draudi izteikti saistībā ar Okupācijas muzeja piebūves projektu.

"Latvijas Avīze" atgādina, ka Rīgas pilsētas būvvalde 20. janvārī atkal neizsniedza "Nākotnes nama" būvatļauju, aizbildinoties ar tehniskā risinājuma dokumentācijas nesaņemšanu. Savukārt Gaile ir zināma kā dedzīga arhitekta Gunāra Birkerta ieceres kritizētāja. Viņas ieskatā, aplami mēģināt lietā meklēt kādu politiku, jo pavērst visu tādā virzienā "ir ārkārtīgi ērti": "Okupācijas muzejs ir svēta lieta, bet es gribu, lai tas ir tāds, ar kādu patiešām varētu lepoties. Jo šis projekts ir ārkārtīgi sliktas kvalitātes."

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Toms Sadovskis krimināllietas esamību ne noliedza, ne apstiprināja. Izdevums gan piebilst, ka saistībā ar draudu vēstulēm uz Valsts policiju liecinieka statusā izsaukts arī Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

Nāgels apstiprinājis, ka viņam jautāts par pazīšanos ar Gaili, konfliktiem un to, vai pagājušā gada novembrī - decembrī viņš ir bijis Jelgavā. Nāgels atbildējis, ka Gaiļus pazīst apmēram 30 gadu un personisku konfliktu viņiem nav.

Arī Jelgavā minētajā laikā Nāgels nav bijis: "Bet man neprasīja, vai es esmu tās vēstules sūtījis vai arī zinu, kas tās sūtīja. Atbilde būtu nē, jo ne es esmu tās sūtījis, ne zinu, kas tās sūtīja. Vēstules man nerādīja, un es arī nezinu neko precīzu par saturu."

Pēc pagājušajā nedēļā VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rakstveida oficiālā būvvaldes atteikuma saņemšanas VNĪ, kas ir Okupācijas muzeja piebūves pasūtītājs, vēl apsver tālākos soļus. Iespējams, būvvaldes lēmums tiks pārsūdzēts.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Okupācijas muzejs Zaiga Gaile Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form