Astoņas personas lūdz apsūdzēt par zemes un meža izkrāpšanu Latgalē
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

18. jūlijā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas nosūtījušas prokuratūrai kriminālprocesa par zemes un meža izkrāpšanu un tā prettiesisku atsavināšanu materiālus kriminālvajāšanas sākšanai, lūdzot apsūdzēt astoņas personas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka ENAP policisti bija sākuši kriminālprocesu un izmeklēšanā noskaidrojuši, ka vairākas personas bijušas informētas par nekustamo īpašumu Dagdas novadā – mežu 46,7 hektāru platībā –, kura īpašniece jau pirms aptuveni 18 gadiem mirusi. Valsts policijā otrdien portālu "Delfi" informēja – izmeklēšanā iegūta informācija, ka minēto noziegumu īstenojusi astoņu personu grupa, kuras locekļi pēc likumiskās īpašnieces nāves viltojuši testamentu. Atklājot šo noziegumu un aizturot iesaistītās personas, policija novērsusi iespējamo noziedzīgo nodarījumu, kura kaitējums valstij lēšams vairāk nekā 175 000 eiro apmērā.

Izmeklēšanā likumsargi noskaidrojuši, ka personu grupa 2018. gadā organizēja viltota privātā testamenta izgatavošanu un iesniegšanu notāram par nekustamo īpašumu Dagdas novadā. Tā īpašniece nomira jau 2001. gadā un viņai nebija mantinieku. Īpašuma kopējā platība bija 46,7 hektāri, tai skaitā 30,5 hektāri meža un 7,7 hektāri lauksaimniecības zemes.

Zvērināts notārs, nepamanīdams neko aizdomīgu, nokārtoja mantojuma lietu, kā rezultātā šī personu grupa prettiesiski savā īpašumā ieguva minēto nekustamo īpašumu. Pēc tam personu grupa šo īpašumu pārdeva citai personai – labticīgam ieguvējam, kurš uzreiz pēc īpašuma iegādes bija veicis meža izstrādi.

Policija norāda, ka jau sākotnēji kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas par krāpšanu, Krimināllikuma 275. panta 2. daļas par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, Krimināllikuma 299. panta par apzināti nepatiesu paziņojumu vai iesniegumu notāram, kā arī pēc Krimināllikuma 195. panta 3. daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Izmeklēšanas laikā pret divām valsts amatpersonām, kuras palīdzēja personu grupai iegūt testamentam nepieciešamās ziņas, izdalīti atsevišķi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 329. panta, proti, par neizpaužamu ziņu izpaušanu.

Par cietušo kriminālprocesā atzīts Valsts ieņēmumu dienests, jo bezmantinieka manta piekritīga valstij. Kriminālprocess nodots Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ENAP Valsts ieņēmumu dienests Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form