AT nemaina 200 stundu piespiedu darbu par nelikumīgu prēmiju maksāšanu 'Jūrmalas namsaimniekā'
Foto: AP/Scanpix

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien noraidīja bijušā pašvaldības SIA "Jūrmalas namsaimnieks" valdes priekšsēdētāja Ginta Vilka kasācijas sūdzību par viņam piespriesto sodu lietā par nelikumīgu prēmiju izmaksāšanu kapitālsabiedrības darbiniekiem, neminot notiesātā vārdu, pavēstīja AT pārstāve Baiba Kataja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz ar AT lēmumu, stājas spēkā apsūdzētajam noteiktais sods - piespiedu darbs uz 200 stundām, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa vai priekšsēdētāja amatus valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrībās uz trim gadiem. Jūrmalas pilsētas domes labā no apsūdzētā piedzīta kaitējuma kompensācijas 35 958 eiro apmērā.

AT lēmums nav pārsūdzams.

Ar pirmās instances un apelācijas instances tiesas spriedumiem apsūdzētais atzīts par vainīgu un sodīts pēc Krimināllikuma 318. panta otrās daļas (likuma redakcijā līdz 2013. gada 31. martam) par to, ka viņš, būdams valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izdarīja tīšas darbības, kas izraisīja smagas sekas. Proti, apsūdzētais, būdams pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, pretēji dienesta interesēm, izdeva rīkojumus par motivējošo piemaksu, kuras uzskatāmas par prēmijām, piešķiršanu SIA darbiniekiem, pārkāpjot likuma "Par valsts un pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009. gadā" normas.

AT savā lēmumā atzīst par pamatotu Rīgas apgabaltiesas secinājumu, ka apsūdzētais, kurš bija pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Jūrmalas namsaimnieks" valdes priekšsēdētājs, atzīstams par valsts amatpersonu Krimināllikuma 316. panta izpratnē un, izdodot rīkojumus par motivējošām piemaksām, apsūdzētais rīkojās ar kapitālsabiedrības mantu.

Tiesā skaidroja, ka sistēmiski tulkojot Krimināllikuma 316. pantu par valsts amatpersonas jēdzienu, AT jau ir norādījis, ka tostarp jāņem vērā arī likums "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", kurā sniegts valsts amatpersonas jēdziena skaidrojums un kurā atklāts tā saturs. Tāpat AT uzsvēra, ka jāņem vērā Satversmes tiesas 2003. gada 29. oktobra spriedumā izteiktais atzinums, ka Krimināllikumā valsts amatpersonas jēdziens ir noteikts vispārīgi, savukārt likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu rīcībā" ir iekļauts gan vispārīgais definējums, gan konkretizēts plašs valsts amatpersonu loks.

Kaut arī interešu konflikta novēršanas likums ir vērsts uz pienākumu un atbildības apjomu, kas valsts amatpersonai ir neapšaubāmi lielāks nekā ikvienai citai personai, tomēr minētās personas pēc būtības atbilst Krimināllikuma 316. pantā ietvertajam valsts amatpersonas jēdzienam, skaidrots AT spriedumā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jūrmala Rīgas apgabaltiesa Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form