Foto: Valsts policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) likumsargi mežā Bolderājā konstatēja slēpni ar ievērojamu daudzumu kara laika granātu, lādiņu un trotila. Sprāgstvielu kopējais svars izņemtajos priekšmetos ir 73 kilogrami.

Saistībā ar notikušo uzsākta resoriskā pārbaude un tiek skaidrotas personas, kas saistītas ar notikušo, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Gita Gžibovska.

Šā gada 11. janvārī policija saņēma informāciju par to, ka mežā Bolderājā atrodas slēpnis ar, iespējams, sprādzienbīstamiem priekšmetiem. Reaģējot uz saņemto informāciju, VP darbinieki izbrauca uz norādīto vietu, kur atrada slēpni ar dažādiem, iespējams, sprādzienbīstamiem kara laika priekšmetiem.

Kopumā slēpnī atrastas 147 rokas granātas, 11 lādiņi un pieci kilogrami trotila.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Nacionālo bruņoto spēku sapieri, kas šos priekšmetus aizveda, lai drošā veidā neitralizētu.

Saistībā ar notikušo ir uzsākta resoriskā pārbaude un tiek skaidrotas personas, kuras, iespējams, ierīkojušas minēto slēpni. VP izsaka pateicību iedzīvotājiem, kas ziņoja par šo slēpni, tādējādi novēršot apdraudējumu sabiedrībai un iespējamu traģēdiju.

Policisti pērn kopumā ir veikuši vērienīgas šaujamieroču izņemšanas operācijas, no nelegālās aprites izņemot 59 šaujamieročus, 11 620 nelikumīgā apgrozībā esošas munīcijas vienības, 2258 vienības sprāgstierīču. Tāpat no nelegālās aprites izņemts 129 kilogrami sprāgstvielu un 677 vienības šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas.

2021. gadā VP pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas uzsāka 16 kriminālprocesus. Pēc ekspertīžu pabeigšanas tiks lemts jautājums par kriminālprocesu nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret aizdomās turētām personām.

Pagājušogad policija pēc Krimināllikuma 233. panta par aizdomās turētajiem atzina 17 personas. Pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas kriminālvajāšanas uzsākšanai uz prokuratūru tika nosūtīti 11 kriminālprocesi.

Krimināllikuma 233. panta otrā daļa paredz, ka par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas ir sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!