Foto: VID vilcienu kravās uziet 1,3 miljonus kontrabandas cigarešu
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde, sadarbībā ar Valsts robežsardzi veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, novērsa 1 360 000 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienu vagonos, ieraktas dažādu veidu beramkravās, portāls “Delfi” uzzināja VID.

20. maijā, Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena skenēto kravas attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu kravā.

Veicot kontroli sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, tika atklāts, ka zem šķeldas ir noslēptas cigaretes. Vienlaikus vilciena sastāvu pārbaudīja arī muitas kinologs ar darba suni un trīs vagonu rāmja konstrukcijās konstatēja no muitas kontroles slēptas cigaretes. Kontroles rezultātā kopā tika izņemtas 34 400 cigaretes "NZ".

Līdzīgu pārkāpumu Indras MKP amatpersonas atklāja arī 10. maijā, kad skenēšanas attēlu analīzes rezultātā trīs vagonos ar zāģskaidu kravu tika atrasts liels daudzums kontrabandas cigarešu.

Padziļinātās kontroles gaitā muitas amatpersonas izņēma 739 600 cigaretes "Premjer" un „NZ". Šajā pašā dienā, veicot cita skenētā vilciena sastāva muitas kontroli, kurināmo granulu kravā muitas amatpersonas atrada paslēptas 230 000 cigaretes "Premjer" un „NZ".

19. maijā Daugavpils preču stacijas MKP amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva kontroli, vagonos ar bitumenogļu kravu atrada 280 000 cigaretes "Premjer". Pārkāpums tika atklāts, sadarbojoties muitas un Valsts robežsardzes amatpersonām.

Skenēšanas attēlu analīzes rezultātā šī gada 19. maijā kontrabandas cigaretes no Krievijas iebraukuša vilciena vagonā atklāja arī Zilupes MKP amatpersonas. Graudaugu atlikumu kravā bija ieraktas 14 kastes ar cigaretēm. Tajās atradās kopā 76 000 „Premjer" markas cigaretes.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 217 000 eiro.

Par šiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts robežsardze Baltkrievija Cigaretes Daugavpils Krievija Zilupe VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form