IDB trīs gados izmeklējis aptuveni 450 kriminālprocesus
Foto: LETA

Kopš Iekšējās drošības biroja (IDB) darbības uzsākšanas trīs gados tas izmeklējis aptuveni 450 kriminālprocesus, portāls "Delfi" uzzināja IDB.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Atskatoties uz šajā periodā paveikto, biroja priekšnieks Valters Mūrnieks norādījis, ka "īstenoti visi nepieciešamie pasākumi, lai birojs spētu pilnvērtīgi darboties un īstenotu tam uzticētās funkcijas – veiktu neatkarīgu un objektīvu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu un novēršanu".

Analizējot kriminālprocesus pēc noziedzīga nodarījuma veida, kopš IDB darbības sākuma tendences ir saglabājušās nemainīgas – lielākā daļa birojā uzsākto kriminālprocesu ir par amatpersonu, iespējams, izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kas saistīti ar vardarbību, kā arī par amatpersonu iespējamo koruptīvo rīcību.

Pēdējā gada laikā pieaudzis izmeklēto noziedzīgo nodarījumu skaits, kas izdarīti mantiskā nolūkā, tostarp piesavināšanās un zādzības.
IDB norāda, ka jau kopš tā darbības sākuma būtiska loma atvēlēta preventīvo funkciju īstenošanai biroja kompetences robežās, cīnoties ar cēloņiem, nevis ar sekām. "Ne mazāk svarīga par noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu un vainīgo saukšanu pie atbildības, ir preventīvo pasākumu īstenošana. Nereti pietiek ar iekšējās kontroles vides pilnveidošanu, lai iestādes darbinieku atturētu no vēlmes iesaistīties pretlikumīgās darbībās," uzsvēris Mūrnieks.

Trīs gadu laikā IDB realizējis vairākus pasākumus ar mērķi novērst noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kuros iesaistītas Iekšlietu ministrijas (IeM) padotības iestāžu amatpersonas un darbinieki. Apzinoties iekšējās kontroles sistēmas nozīmīgumu, IDB prezentējis izstrādāto iekšējās drošības risku izvērtēšanas metodiku IeM padotības iestādēs, kā arī iesaistījies iekšējo drošības risku izvērtēšanā un rīcības plāna sagatavošanā konstatēto risku novēršanai.

Kā norāda birojā, regulāri tiek iniciēti preventīvi pasākumi, tai skaitā arī sadarbībā ar citām iestādēm, kuru laikā iestādēs tiek aktualizētas identificētās problēmjomas un meklēti risinājumi to novēršanai.

Prevencijas nolūkos IDB regulāri organizē un piedalās dažādos informatīvi izglītojošos pasākumos.

"Trīs gadu laikā, kopš durvis vēra IDB, ir izveidota spēcīga profesionāļu komanda, par kuras darbu un rezultātiem jūtos gandarīts. Šodien mēs varam runāt par to, ka iekšlietu sistēmā strādā kompetenta un neatkarīga tiesībsargājošā iestāde, kas efektīvi īsteno tai uzticētos uzdevumus, atklājot un novēršot amatpersonu izdarītos noziedzīgos nodarījumus. Tas vēlreiz apliecina to, ka pirms vairākiem gadiem radusies iecere izveidot neatkarīgu Iekšējās drošības biroju, ir bijusi pareiza," uzsvēris iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

IDB darbību sāka 2015. gada 1. novembrī. IDB ir iekšlietu ministra pārraudzībā esoša tiesībsargājoša iestāde, kuras funkcijas ir atklāt, izmeklēt un novērst noziedzīgus nodarījumus, kurus izdarījušas Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu, izņemot Drošības policiju, amatpersonas un darbinieki. Tāpat IDB izmeklē ar vardarbību saistītus noziedzīgus nodarījumus, kurus, pildot dienesta pienākumus, izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm ieslodzījuma vietās, Ostas policijas, kā arī pašvaldības policijas darbinieki.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Ieslodzījuma vietu pārvalde Rihards Kozlovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form