Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā atvērto durvju dienā notiek KNAB darbinieka ekipējuma demonstrējumi, tikšanās ar KNAB izmeklētājiem un informācija par ikdienas darbu.
Foto: F64

Patlaban koruptīvi noziegumi kļūst izsmalcinātāki un tajos arvien biežāk piesaista augstas klases speciālistus, turklāt prognozējams, ka 2019. gadā Latvijā korupcijas riski saglabāsies augsti, atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

KNAB prakse liecina, ka arvien mazāk kukuļdošana novērojama klasiskajā formā. Praksē aizvien biežāk konstatējams, ka kukulis tiek "slēpts" aiz dažāda veida darījumiem.

Nozieguma veicēji aizvien biežāk piesaista augstas klases speciālistus, kas veic koruptīva rakstura nozieguma plānošanu un stratēģijas izstrādi. Līdz ar to secināms, ka koruptīva nozieguma paveikšanas formas kļūst izsmalcinātākas, rafinētākas, kas pastiprina šī nozieguma veida latento dabu.

Tāpat vērojama tendence, ka koruptīvos darījumos aktīvi iesaistās privātpersonas, kuras veic organizatoru, starpnieku un atbalstītāju funkcijas. Birojs arī secinājis, ka arvien biežāk koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem piemīt pārrobežu raksturs.

KNAB prognozē, ka 2019. gadā Latvijā korupcijas riski saglabāsies augsti, tomēr, raugoties ilgtermiņa perspektīvā, ir novērojams zināms uzlabojums, ko daļēji apliecina arī korupcijas uztveres indeksa pozitīvā dinamika.

KNAB uzsver, ka mērķtiecīgi strādā pie korupcijas risku novēršanas, ievērojamus resursus ieguldot prevencijas pasākumos, sabiedrības informēšanai un izglītošanai, kā arī nepieciešamo tiesību aktu izmaiņu izstrādei.

Atbilstoši KNAB pamatnostādnēm 2015.-2020. gadam un KNAB darbības stratēģijai 2018.-2019. gadam kā prioritārās jomas, kurām tiks pievērsta pastiprināta uzmanība ir koruptīvu noziegumu izskaušana tiesu varas institūcijās, publiskajos iepirkumos, veselības nozarē, būvniecības nozarē un Latvijas lielākajās pašvaldībās. Tāpat birojs turpinās pievērst uzmanību

partiju nelikumīgai finansēšanai, lai mazinātu naudas lomu politikā.

Jau ziņots, ka KNAB 2018. gadā vairākās skaļās krimināllietās aizturējis augsta ranga amatpersonas un ietekmīgus uzņēmējus, piemēram, Latvijas Bankas (LB) prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

KNAB par aizdomās turētajiem atzinusi arī Saeimas deputātus Artusu Kaimiņu un Ati Zakatistovu lietā par nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu.

Tāpat nesen birojs veica vairāku personu aizturēšanas pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksmes" iepirkumu lietā.

Source

LETA

Tags

KNAB Korupcija Latvijas Banka Rīgas satiksme
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form