AFI
Foto: Kūlas dedzināšana

Neskatoties uz ugunsdzēsēju brīdinājumiem, arī aizvadītajā diennaktī visā Latvijā turpinājās neapdomīga kūlas dedzināšana, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
VUGD darbinieki vakar devušies uz Aizkraukles rajona Sērenes pagastu, kur kūla dega 4 hektāru platībā, bet mežs - 0,5 hektāru platībā. Rēzeknes rajona Ozolmuižas pagastā kūlas dedzināšanas rezultātā aizdegās dzīvojamā māja, bet Jēkabpils rajona Saukas pagastā kūla dega 30 hektāru platībā, aizdedzinot arī kādu saimniecības ēku.

Arī Aizkraukles rajona Kokneses pagastā kūla dega 3 hektāru platībā, aizdedzinot arī mežu 0,6 hektāru platībā, Rēzeknes rajona Maltas pagastā šādi tika nodedzināts šķūnis, Bauskas rajona Codes pagastā - ceļmalā esošās eglītes un kūla 5 hektāru platībā, bet Preiļu rajona Aizkalnes pagastā - šķūnis, dzīvojamā māja un kūts.

Kūlas dedzināšana skārusi arī Rīgu, kur Granīta ielā kūlas dedzināšanas rezultātā aizdegās žogs. Cēsu rajona Ieriķos kūlas dedzināšanas rezultātā tika aizdedzināti arī "Latvijas dzelzceļam" piederošie gulšņi, bet Daugavpils rajona Biķernieku pagastā kūla dega 25 hektāru platībā, ugunsnelaimē sadegot arī kādai dārza mājai.

Kā ziņots, skaitļi liecina, ka kūlas dedzināšanas dēļ izcēlušos ugunsgrēku skaits aizvien pieaug - 2001.gadā izcēlušies 1410 ugunsgrēki, 2000.gadā - 1024, 1999.gadā - 939 ugunsgrēki. Pērn kūlas ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši divi cilvēki, 2000.gadā - viens. Arī šogad jau reģistrēts viens kūlas ugunsgrēka upuris. Kūlas ugunsgrēkos 2001.gadā iznīcinātas 238 ēkas, bet materiālie zaudējumi nodarīti 72 653 latu vērtībā.

Kūlas dedzinātāji šajā pavasarī ir nopostījuši vairāk nekā 130 ēkas. Kūlas dedzinātāju ļaunprātīgās rīcības rezultātā izraisīti vairāk nekā 1400 ugunsgrēki, liesmām plosoties vairāk nekā 4000 hektāru platībā.

Par kūlas dedzināšanu tiek piemērota administratīvā atbildība, taču, ja dedzināšanas rezultātā nodarīts fizisks kaitējums cilvēkiem vai viņu mantiskajām vērtībām, likumā paredzētajā kārtībā var tikt piemērota kriminālatbildība.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form