Latvijā arestēts miljons eiro saistībā ar naudas atmazgāšanu 'Trasta komercbankā'
Foto: Publicitātes attēls

Vācijas tiesībsargājošās iestādes nākušas klajā ar paziņojumu par veiksmīgi noslēgušos naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kā rezultātā Vācijā par noziedzīgi iegūtiem atzīti vairāk nekā 40 miljoni eiro un konfiscēti vairāki īpašumi Vācijā, savukārt Latvijā arestēts viens miljons eiro, kas šajā lietā atzīts par noziedzīgi iegūtu, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā (VP).

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē (ENAP) saistībā ar AS "Trasta komercbanku" 2015. gadā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

ENAP izmeklēšanā iegūtā informācija un pierādījumi bija ļoti noderīgi arī Vācijas tiesībaizsardzības institūcijām, kas izmeklēja starptautisku naudas atmazgāšanas noziedzīgu grupējumu.

"Tā dēvētā "Krievijas mazgātavas" lieta ir spilgts piemērs starptautiskās sadarbības efektivitātei, izmeklējot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas noziegumus. Šāda veida noziegumiem nepastāv valstu robežas un līdz ar to veiksmīga un efektīva izmeklēšana iespējama tikai sadarbojoties un strādājot kopā," atzīst ENAP priekšnieks Pēteris Bauska.

Latvijas policija saņēma vairākus tiesiskās palīdzības lūgumus no Vācijas tiesībsargājošajām institūcijām, kas bija saistīti ar iespējamu naudas atmazgāšanas noziegumu izmeklēšanu saistībā ar AS "Trasta komercbanka".

ENAP, izpildot vairākus tiesiskās palīdzības lūgumus no Vācijas, divu gadu laikā Latvijā veica virkni izmeklēšanas darbību – kratīšanas, kā arī citas izmeklēšanas darbības un pratināšanas.

Tags

ENAP Krievija Trasta komercbanka Vācija Valsts policija

Comment Form