Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret policistu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu aizturēšanas laikā
Foto: LETA

Noslēdzoties pirmstiesas izmeklēšanai, Iekšējās drošības birojs kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonu, kura aizturēšanas laikā ir nodarījusi smagus miesas bojājumus kādai privātpersonai, portālu "Delfi" informēja Iekšējās drošības birojs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas iespējami noziedzīgais nodarījums veikts Saldus novadā, kad, pēc ilgstošas pakaļdzīšanās un nepakļaušanās policijas prasībām apturēt automašīnu, transportlīdzekļa vadītājs visbeidzot aizturēts. Aizturēšanas laikā transportlīdzekļa vadītājam tika nodarīti smagi miesas bojājumi, par kuru nodarīšanu minētā Valsts policijas amatpersona tiek turēta aizdomās saskaņā ar Krimināllikuma 317. panta trešo daļu.

"Analizējot Iekšējās drošības biroja lietvedībā esošos izmeklējamos kriminālprocesus, redzams, ka joprojām būtisku to daļu veido arī tādi valsts amatpersonu veikti noziedzīgie nodarījumi, kas saistīti ar dienesta pilnvaru pārsniegšanu un vardarbību. Pagājušajā gadā Iekšējās drošības birojs uzsāka 45 kriminālprocesus par valsts amatpersonu iespējami vardarbīgu rīcību, un arī šogad šī tendence būtiski nemainās. Valsts amatpersonu dienesta pienākumu pildīšanas laikā pieļautai vardarbīgai rīcībai var būt dažādi iemesli, un aicinām attiecīgās valsts institūcijas pievērst īpašu uzmanību ne tikai iekšējās kontroles sistēmu pastāvīgai pilnveidošanai, bet arī savu darbinieku emocionālajam stāvoklim un stresa līmeņa mazināšanai," norāda Iekšējās drošības biroja vadītājs Valters Mūrnieks.

Aizdomās turētajam Valsts policijas darbiniekam pēc aizturēšanas tika noteikts aizliegums pildīt dienesta pienākumus ieņemamajā amatā, kā arī piemēroti citi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Iekšējās drošības birojs 2020. gada pirmajos septiņos mēnešos veicis pirmstiesas izmeklēšanu 146 kriminālprocesos. Iekšējās drošības biroja jaunuzsākto kriminālprocesu skaits šajā laika periodā ir sasniedzis 39 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīti ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form