Meļko atzīst par vainīgu nepatiesu ziņu sniegšanā deklarācijā
Foto: F64

Rīgas apgabaltiesa šodien nolasīja notiesājošo spriedumu vienā no AS "Latvenergo" krimināllietām, kurā par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonu deklarācijā par vainīgiem atzīti visi trīs apsūdzētie, tostarp bijušais "Latvenergo" viceprezidents Aigars Meļko, kuram piespriests 9460 eiro naudas sods, informēja tiesā.

Par vainīgiem atzīts arī kādreizējais AS "Sadales tīkls" valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks, kuram piespriests 6450 eiro naudas sods un 170 stundas piespiedu darba. Tāds pats sods piespriests arī viņa vietniekam Andrejam Stalažam.

No visiem trim apsūdzētajiem arī nolemts piedzīt procesuālos izdevumus par ekspertīzes izdarīšanu - 860,83 eiro no katra.

Pilns spriedums tiesā būs pieejams 25. janvārī, pēc tam to desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Pirmās instances tiesa 2017. gadā visus apsūdzētos attaisnoja.

Šajā krimināllietā Meļko ir apsūdzēts par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, savukārt Stalažs un Liuziniks saukti pie atbildības gan par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, gan arī par neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos.

Kā tolaik rakstīja žurnāls "Ir", tiesībsargājošās iestādes uzskatīja, ka minētajām amatpersonām uzņēmumā "Būvenergoserviss" katram slēpti piederējuši vismaz 10% daļu, par kurām viņi kā īpašnieki realizējuši ietekmi un guvuši labumu. Katras amatpersonas daļa uzņēmumā lēsta 36 000 latu (51 223 eiro) vērtībā. "Būvenergoserviss" bijis liels sadales tīklu pasūtījumu izpildītājs, un, kā noprotams no apsūdzības, Liuziniks un Stalažs, pretēji likuma aizliegumam, piedalījušies lēmumu pieņemšanā par pasūtījumu piešķiršanu "Būvenergoservisam".

Tā dēvēto "Latvenergo" amatpersonu krimināllietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka 2010. gadā. Tā paša gada vasarā birojs veica vērienīgas kratīšanas un aizturēja vairākas amatpersonas, tostarp bijušo uzņēmuma prezidentu Kārli Miķelsonu, Meļko un citas personas.

Pamata lieta tiek izskatīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Nākamā tiesas sēde paredzēta 29. aprīlī pulksten 10.

Source

LETA

Tags

KNAB Latvenergo Rīgas apgabaltiesa Sadales tīkls
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form