Par 50 eiro banknošu viltošanu lūdz apsūdzēt trīs personas
Foto: Valsts policija

Pagājušā gada nogalē Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par 50 eiro banknošu izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu, kopumā viltojot 1000 viltotas banknotes, kas līdz šim ir bijis lielākais konstatētais viltotu eiro naudas banknošu daudzums Latvijā, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā.

Policija aizturējusi trīs personas, kuras viltotās banknotes izplatījušas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.

Kriminālprocesā noskaidrots, ka 2015. gada oktobrī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas konstatējušas trīs personu grupējumu, kas Rīgā, kādas tipogrāfijas uzņēmuma telpās, nodarbojušās ar naudas viltošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā starptautiskā līmenī.

Izmeklēšanā veiktas vairākas kratīšanas, kurās izņemti noziedzīgā nodarījuma lietiskie pierādījumi – tipogrāfijas iekārtas un ierīces, dažādas klišejas naudas zīmju reljefa un detaļu izgatavošanai, kā arī izgatavotā un daļēji izgatavotā produkcija 50 000 eiro vērtībā. Neviena no viltotajām 50 eiro banknotēm netika ieviesta apgrozījumā.

Valsts policija aizturējusi 1965. gadā, 1970. gadā un 1988. gadā dzimušos vīriešus, kuri iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. Sākotnēji vienai no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt pārējām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192. panta 2. daļas (2015. gada likuma redakcijā). Tas paredz atbildību par viltotu Latvijas apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju izgatavošanu vai šāda viltojuma izplatīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā.

2017. gada beigās ENAP pabeigusi izmeklēšanu un kriminālprocesu nodevusi prokuratūrā kriminālvajāšanas sākšanai. Ja aizdomās turēto personu vaina noziedzīgajā nodarījumā tiks pierādīta, viņiem var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tags

ENAP Valsts policija

Comment Form