Par izvairīšanos no IIN nomaksas par azartspēļu un izložu laimestiem piemēro reālu brīvības atņemšanu
Foto: Reuters/Scanpix

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa, izskatot krimināllietu, kur apsūdzēta kāda valsts amatpersona, kura norādīja nepatiesas ziņas likumā noteiktajā mantiska rakstura deklarācijā par ienākumiem lielā apmērā un arī izvairījās no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā, piemēroja viņai reālu brīvības atņemšanas sodu uz septiņiem mēnešiem, portāls "Delfi" noskaidroja Ģenerālprokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, aizpildot, parakstot un iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju, norādīja nepatiesas ziņas par 2018. gadā gūtajiem ienākumiem. Apzinoties, ka gūtie ienākumi no azartspēļu un izložu laimestiem ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), apsūdzētais 2018. gada ienākumu deklarācijā nenorādīja šos ienākumus vairāk nekā 154 441 eiro apmērā un nenomaksāja par tiem iedzīvotāju ienākuma nodokli, nodarot valstij zaudējumus 44 178 eiro apmērā.

Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors apsūdzēto valsts amatpersonu pie kriminālatbildības saucis pēc Krimināllikuma 219. panta otrās daļas un 218. panta otrās daļas, proti par izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas un par izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa apsūdzēto atzina par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz septiņiem mēnešiem, piespiedu darbu uz 200 stundām, atņemot tiesības veikt visu veidu komercdarbību uz diviem gadiem.

Spriedumu desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas var pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form