Par liecinieka iespaidošanas organizēšanu lūdz sākt kriminālvajāšanu pret advokāti Matjušinu
Foto: Shutterstock

Piektdien, 10. jūnijā, Valsts policija (VP) pabeidza izmeklēšanu un kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nodeva kriminālprocesu pret zvērinātu advokāti, kura tika aizturēta pērn jūlijā aizdomās par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu, portālu "Delfi" informēja policijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Delfi" zināms, ka advokāte ir Rada Matjušina.

1982. gadā dzimusī zvērinātā advokāte tiek turēta aizdomās par liecinieka nelikumīgas iespaidošanas organizēšanu, kas saistīta ar vardarbības piedraudējumu, nolūkā panākt, lai liecinieks dot nepatiesu liecību citā kriminālprocesā, par liecinieka apzināti nepatiesas liecības sniegšanas organizēšanu pirmstiesas kriminālprocesā, kurā notiek izmeklēšana par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu, un par viltoto rakstveida pierādījumu iesniegšanu tiesā. Minētās darbības viņa veikusi sava klienta interesēs, kurš tiek turēts aizdomās par sevišķi smagu noziedzīgu nodarījumu, kas saistīts ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Tāpat minētā kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts 1980. gada dzimis vīrietis, kurš tiek turēts aizdomās par liecinieka nelikumīgu iespaidošanu, kas saistīta ar vardarbības piedraudējumu, nolūkā panākt, lai liecinieks dod nepatiesu liecību citā kriminālprocesā un par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu pirmstiesas kriminālprocesā, kurā notiek izmeklēšana par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu.

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 20. panta otrajā daļā, 301. panta otrajā daļā, 20. panta otrajā daļā, 300. panta otrajā daļā, 300.1 pantā, 301. panta otrajā daļā, 300. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāva pazīmēm.

Par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikumā 300. panta otrajā daļā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Par Krimināllikumā 301. panta otrajā daļā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods. Savukārt par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikumā 300.1 pantā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs vai naudas sods.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form