Par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām tiesa piemēro 20 eiro sodu
Foto: LETA

Rīgas rajona tiesa ceturtdien kārtējam bijušajam aktīvā dienesta karavīram par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām piemēroja 20 eiro naudas sodu, informēja tiesā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesas lēmumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Līdz ar to kopš pagājušā gada decembra vidus dažādas Latvijas reģionu tiesas septiņiem rezerves karavīriem par neierašanos uz militārajām mācībām Nacionālo bruņoto spēku izsniegtajā pavēstē noteiktajā vietā un laikā piemērojušas naudas sodus, sākot no 20 līdz 50 eiro. Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētā sankcija par šādu pārkāpumu ir naudas sods līdz 210 eiro.

Pret vienu karavīru Rīgas rajona tiesa lietu ir izbeigusi.

Vismaz vienā iepriekš izskatītajā lietā ir iesniegta apelācijas sūdzība apgabaltiesā. Šo lietu Rīgas apgabaltiesa skatīs aprīlī.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš vēstīja, ka viens no sodītajiem rezerves karavīriem ir 35 gadus vecais kaprālis Jānis Jansons, kuram pirmās instances tiesa piemērojusi 20 eiro sodu.

Jansons, kurš strādā par projektu vadītāju Latvijas bruģēšanas uzņēmumā Zviedrijā, laikrakstam apgalvojis, ka ir savas valsts patriots un būtu gatavs piedalīties mācībās, ja vien tieši tajā laikā viņa sievai nebūtu jālaiž pasaulē bērns.

Jansons ir viens no 55 karavīriem, pret kuriem ierosināta administratīvā tiesvedība par neierašanos uz rezerves karavīru mācībām, kas notika no pagājušā gada 19. oktobra līdz 1. novembrim. Uz šīm mācībām armijas Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs kopumā bija izsūtījis pavēstes 300 cilvēkiem. 143 personas informēja Nacionālos bruņotos spēkus par pavēstes saņemšanu, taču uz mācībām ieradās tikai 59 cilvēki. 83 cilvēkiem bijuši attaisnojoši iemesli neierasties.

Rezerves uzskaites un reģistrācijas komisija, veicot katras personas materiālu pārbaudi, konstatēja, ka 67 rezerves karavīri neieradās neattaisnojošu iemeslu dēļ, no kuriem 55 rezerves karavīru rīcībā, iespējams, bija administratīvā pārkāpuma sastāvs. Komisija vērsās Valsts policijā, lai tā izvērtē un lemj par administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanu 55 karavīriem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas apgabaltiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form