Aizdomās par vērienīgas naudas atmazgāšanas shēmas atbalstīšanu un organizēšanu apcietinātajām personām - Uģim Rēķim un Andim Rozenšteinam - piemērotie drošības līdzekļi tiks pārsūdzēti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Par to informēja abu pušu advokāti.

Jau ziņots, ka divām par vērienīgu naudas atmazgāšanas shēmas organizēšanu aizdomās turētām personām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

"Lemjot par drošības līdzekli, procesa virzītājs nevarēja pierādīt, kāpēc vajadzīgs tieši apcietinājums," sacīja Rēķa advokāts Gints Praņevskis, uzsverot, ka tas ir "smagākais drošības līdzeklis, kāds vien ir piemērojams", un tiks pārsūdzēts.

Praņevskis norādīja, ka viņa klients tiekot turēts aizdomās par naudas atmazgāšanas shēmas atbalstīšanu, tomēr Rēķa saistība ar procesa virzītāja norādīto uzņēmumu SIA "DDC Lielformāts" "bijusi visai nosacīta", un Rēķis šajos uzņēmumos nav bijis ne valdes loceklis, ne valdes priekšsēdētājs.

Praņevskis arī norādīja, ka viņa klients ir gatavs sadarboties ar tiesībsargājošajām institūcijām.

Praņevskis uzskata, ka, steidzoties virzīt procesu un apcietināt aizdomās turamos, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas (FP) pārvalde cenšas iegūt publicitāti.

Savukārt Rozenšteina advokāts Oskars Rode norādīja, ka "tiesai nav pierādāmu faktu, ka Rozenšteins, būtu veicis veikusi noziedzīgas darbības, tāpēc tiesas lēmums par viņa apcietināšanu tiks pārsūdzēts.

"Tiesa nepārbauda pierādījumus," uzsvēra Rode. "Ir jābūt pietiekami ticamiem faktiem, ka apsūdzamā persona vispār ir izdarījusi kādu noziedzīgu darbību, taču no tā, kas uzrādīts tiesas lēmumā par aizdomās turamo, tas neizriet."

Rode tiesas lēmumu plāno pārsūdzēt nākamās nedēļas sākumā.

Kā ziņots, kopumā shēmā iesaistītas aptuveni desmit personas, kas nav iepriekš sodītas, bet nonākušas FP redzeslokā, taču drošības līdzeklis - apcietinājums piemērots divām personām.

Vērienīgajā naudas atmazgāšanas shēmā, kuras darbību ceturtdien pārtrauca FP pārvalde, bijuši iesaistīti divi Latvijā pazīstami sportisti un divi pazīstami mūziķi, kuriem patlaban piemērots liecinieka statuss. Shēmā iesaistīti arī juristi, bet ne advokātu firmas.

Komercreģistrā pieejamā informācija liecina, ka Rēķis un Rozenšteins kopīgi darbojušies konsultāciju birojā SIA "Rēķis, Rozenšteins-konsultāciju un jurisprudences sabiedrība 99", kur Rēķis bijis valdes priekšsēdētājs, bet Rozenšteins - valdes loceklis.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", atsaucoties uz vairākiem neoficiāliem, bet drošiem avotiem, ziņoja, ka saistībā ar lietu liecības sniegt var tikt aicināts soļotājs Aigars Fadejevs. Pats Fadejevs raidījumam noliedza savu saistību ar naudas atmazgāšanas shēmu. "Man ne mazākā saistība nav bijusi ar šādām darbībām," uzsvēra sportists.

Shēmā iesaistīti vairāk nekā 100 reāli ražošanā, pakalpojumu sniegšanā un konsultāciju jomā darbojošies uzņēmumi. Ir sākts process saistībā ar uzņēmuma izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Sabiedrībai šo personu vārdi varētu tikt darīti zināmi pēc aptuveni gada, jo tieši tik ilgu laiku varētu prasīt FP veiktā izmeklēšana šajā lietā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form