Pēc kaitējuma kompensācijas atmaksas izbeidz kriminālprocesu par nelikumīgu Eirāzijas ūdru ādu tirdzniecību
Foto: Pixabay

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pēc valstij pilnībā atmaksātas materiālā kaitējuma kompensācijas 34 200 eiro apmērā un izlīguma izvērtēšanas izbeigusi kriminālprocesu par nelikumīgu Eirāzijas ūdru ādu tirdzniecību, portāls "Delfi" noskaidroja Ģenerālprokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prokuratūrā skaidroja, ka 2019. gada 27. maijā Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors tiesai nodeva krimināllietu par apdraudēto savvaļas dzīvnieku izstrādājumu tirdzniecības noteikumu pārkāpšanu, ar ko radīts būtisks kaitējums.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes darbiniekiem veica kontrolpirkumu, kura laikā vīrietis mantkārīgu motīvu vadīts pārdeva, tas ir, realizēja, deviņas Eirāzijas ūdru (Lutra lutra) ādas. Saskaņā starptautiskajiem un Latvijas normatīvajiem aktiem Eirāzijas ūdrs atzīts par apdraudētu un īpaši aizsargājamu dzīvnieku sugu un to izstrādājumu tirdzniecība ir aizliegta.

Par šādām darbībām, nodarot materiālo zaudējumu 34 200 eiro apmērā, kā arī ievērojami apdraudot ar normatīvajiem aktiem noteiktās tiesības uz labvēlīgas vides un dabas saglabāšanu un bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanu, persona tika apsūdzēta noziedzīga nodarījuma, kas paredzēts Krimināllikuma 115.1 pantā, izdarīšanā.

Apsūdzētais atzina savu vainu, pilnībā valstij atmaksāja pieteikto materiālā kaitējuma kompensāciju 34 200 eiro apmērā un 13. novembrī tiesvedības gaitā noslēdza izlīgumu ar cietušā – Latvijas Republikas – pilnvaroto pārstāvi.

Ņemot vērā minēto, kā arī, izvērtējot apsūdzētā personību, noziedzīgā nodarījuma raksturu, ar to radīto kaitējumu un apstākli, ka apsūdzētais ir labprātīgi veicinājis izlīgumu ar cietušo, prokurors tiesas sēdē izteica viedokli, ka apsūdzēto iespējams atbrīvot no kriminālatbildības un kriminālprocesu izbeigt.

Ar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2020. gada 15. decembra nolēmumu apsūdzētais atbrīvots no kriminālatbildības un kriminālprocess izbeigts, savukārt deviņas Eirāzijas ūdru ādas kā ar noziedzīgu nodarījumu saistīta manta konfiscētas un nodotas Valsts ieņēmumu dienestam.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form