Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa 12. septembrī pulksten 11 plāno skatīt krimināllietu, kurā par pārsimts eiro kukuļa pieņemšanu apsūdzēts Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 3.nodaļas vecākais inspektors Zaurs Bahmudovs.

Lietu izmeklēja Iekšējās drošības birojs, kurš plašāku informāciju par inkriminēto noziegumu neatklāja. Tagad Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina skaidroja, ka persona apsūdzēta par to, ka pieprasīja kukuli, kā arī izdarīja kukuļa pieņemšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona, pildot dienesta pienākumus, kas izpaudās vidi piesārņojošo darbību konstatēšanā, apmeklēja kāda uzņēmuma telpas, kur satikās ar uzņēmuma īpašnieku un vadītāju.

Sarunas gaitā apsūdzētais paziņoja minētajai personai, ka konstatēta vidi piesārņojoša darbība, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām, proti, ka apkures krāsnīs minētā uzņēmuma telpās tiek izmantots nepiemērotais kurināmais.

Tad apsūdzētā persona, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja uzņēmuma īpašniekam un vadītājam kukuli 400 eiro apmērā par resoriskās pārbaudes neizdarīšanu sakarā ar konstatēto piesārņošanas faktu, par protokola nenoformēšanu par pieļauto administratīvo pārkāpumu un par naudas soda neuzlikšanu.

Turpmāko pārrunu laikā apsūdzētā persona samazināja kukuļa summu un pieprasīja naudu 300 eiro apmērā.

2013. gadā uzņēmuma īpašnieks apsūdzētajai personai nodeva 300 eiro.

Turpinot savas darbības, 2015. gadā 21. janvārī apsūdzētais, pildot dienesta pienākumus, kas izpaudās vidi piesārņojošo darbību konstatēšanā, atkal apmeklēja minētā uzņēmuma telpas, kur satikās ar uzņēmuma īpašnieku un vadītāju, uzskata prokuratūra.

Sarunas gaitā apsūdzētā persona paziņoja minētajai personai, ka atkal konstatēta vidi piesārņojoša darbība, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām, proti, ka apkures krāsnīs minētā uzņēmuma telpās tiek izmantots nepiemērotais kurināmais.

Tad apsūdzētā persona pieprasīja 500 eiro par resoriskas pārbaudes neizdarīšanu sakarā ar konstatēto piesārņošanas faktu, par protokola nenoformēšanu par pieļauto administratīvo pārkāpumu un par naudas soda neuzlikšanu.

Prokuratūra uzskata, ka 2015. gada februāra sākumā apsūdzētā persona atkal ieradās minētā uzņēmuma telpās, kur pārrunu gaitā ar uzņēmuma īpašnieku samazināja kukuļa summu līdz 400 eiro. Turpmāko pārrunu gaitā apsūdzētā persona vēl samazināja kukuļa summu un pieprasīja 300 eiro.

2015. gada 17. februārī uzņēmuma īpašnieks nodeva apsūdzētajam 300 eiro, pēc kā apsūdzētais tika aizturēts.

Jau ziņots, ka Bahmudova darbs bija saistīts ar noziegumu pret vidi izmeklēšanu. Iepriekšējo gadu deklarācijās viņš norādījis, ka darbojies par dīdžeju.

Tags

ENAP Ģenerālprokuratūra Valsts policija

Comment Form