Prokuratūra izbeigusi lietu pret Jeremejevu un feldšeri Kornatovsku par viltus ziņu izplatīšanu
Foto: F64

Prokuratūra nolēmusi izbeigt kriminālprocesu pret aktīvistu Valentīnu Jeremejevu un bijušo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) feldšeri Marinu Kornatovsku, kurus 2020. gada nogalē aizturēja par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad pavasarī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu un nodeva Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu pret divām personām par huligānismu personu grupā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

Prokuratūra gan lēmusi savādāk un lietu izbeigusi, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma normu, ka sākts kriminālprocess ir jāizbeidz, ja izdarītajā nodarījumā nav noziedzīga nodarījuma sastāva, skaidroja prokuratūrā.

Veicot pirmstiesas kriminālprocesa uzraudzību, procesa virzītājam policijā bija doti prokurora norādījumi, kuri tikuši izpildīti daļēji. Uzraugošais prokurors norādīja uz kriminālprocesu nepieļaujošu apstākli - izdarītajā nodarījumā neesot noziedzīga nodarījuma sastāva, vēsta prokuratūra.

"Neņemot vērā uzraugošā prokurora norādījumus par noziedzīga nodarījuma sastāva trūkumu", Valsts policija virzījusi krimināllietu kriminālvajāšanas sākšanai, ziņo prokuratūra.

Prokurors, konstatējot likumā paredzēto apstākli, pieņēmis lēmumu par krimināllietas izbeigšanu. Prokurora lēmumu pārsūdzēja cietušais - RAKUS, tomēr arī augstāks prokurors izbeigšanas lēmumu atstāja spēkā. Patlaban lēmums par izbeigšanu vēl nav stājies spēkā, jo arīdzan amatā augstāka prokurora lēmums ir pārsūdzams nākamajam amatā augstākam prokuroram. Patlaban nav informācijas par to, ka cietušais šādas tiesības būtu izmantojis.

Patlaban plašāku informāciju prokuratūra nevarot sniegt, kamēr lēmums nav stājies spēkā.

Jau ziņots, ka Valsts policija 2020. gada decembra sākumā Jeremejevu kopā ar toreizējo slimnīcas feldšeri Marinu Kornatovsku aizturēja lietā par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19.

Jeremejevs pēc 50 000 eiro lielas drošības naudas samaksāšanas tika atbrīvots no apcietinājuma. Feldšerei policija piemēroja drošības līdzekli - nodošanu policijas uzraudzībā, aizliegumu izbraukt no valsts, aizliegumu tuvoties un kontaktēties ar noteiktām personām, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Viltus ziņas ir saistītas ar sabiedrības drošības apdraudējumu, un tās izraisījušas sabiedrisko rezonansi, radījušas neizpratni par likumību un ir vērstas pret epidemioloģisko drošību, uzskatīja Valsts policija.

Latvijas Televīzija ziņoja, ka plašu ievērību sociālajos tīklos guva Jeremejeva" video, kurā bija apkopotas sazvērestības teorijas par Covid-19. Šajā video sazvērestības teorijas klāstīja arī Kornatovska, kura tika pieteikta kā mediķe un RAKUS darbiniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vairāk nekā pusstundu garajā video Kornatovska tika atstāstījusi tā brīža sazvērestības teoriju "klasiku" - Covid-19 esot izdomāts, statistika par inficētajiem esot viltota, slimnīcu pārslodze esot mīts, vēl neieviestās vakcīnas patiesībā būšot nāvējošas. Feldšere aizrunājas pat līdz tam, ka ārsti slimnīcā apzināti kaitējot pneimonijas pacientiem.

"Tajā ārstēšanā, kas tiek nozīmēta pneimonijas slimniekiem, ārstēšanas algoritms ir aizdomīgs un nesaprotams. Es redzu citu klīnisko ainu, bet man ir aizdomas, ka tas nav vīrusa saasinājumu dēļ, bet dēļ tā, kas tiek darīts ar pacientiem ārstēšanas laikā," norādījusi feldšere. Pēc viņas domām, tiek eksperimentēts, kā ātrāk nogalināt vai radīt iespaidu, ka cilvēks ir izārstēts.

Pēc aizturēšanas Kornatovska tika atlaista no darba RAKUS. Viņa vērsās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, lai panāktu darba līguma uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu un atjaunošanu darbā. Šī tiesa viņas pieteikumu noraidīja, taču tagad ir iesniegta apelācijas sūdzība Rīgas apgabaltiesā.

Tags

Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form