Foto: F64

Pēc atkārtota Valsts kontroles (VK) iesnieguma prokuratūrā ir sākta pārbaude par Dienvidu tilta kriminālprocesa izbeigšanu, informēja VK.

Valsts kontrole ģenerālprokuroram iesniegumu ar lūgumu vēlreiz izvērtēt kriminālprocesa par pārkāpumiem Dienvidu tilta lietā izbeigšanu nosūtīja 9. augustā un 27.augustā saņemta informācija no Ģenerālprokuratūras, ka ir sākta kriminālprocesa izbeigšanas pārbaude.

Plašāku informāciju gan valsts kontrole nesniedz, jo lietas materiāliem ir ierobežotas pieejamības statuss.

Savukārt prokuratūra nekādu informāciju par pārbaudes sākšanu nesniedz. Iesniegums tika saņemts no VK, kurai arī tiks sniegta atbilde, skaidroja prokuratūrā.

Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūra nav konstatējusi pārkāpumus Valsts policijas (VP) lēmumā par Dienvidu tilta kriminālprocesa izbeigšanu, līdz ar to nav pamata šo lēmumu atcelt.

Kā informēja Ģenerālprokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga, 13.aprīlī VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētājs izbeidza kriminālprocesu par iespējamiem pārkāpumiem Dienvidu tilta būvniecībā.

23.maijā valsts kontroliere Inguna Sudraba minēto lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu pārsūdzēja Ģenerālprokuratūrā.

Tomēr, ņemot vērā valsts kontrolieres sūdzībā minētos argumentus un izvērtējot policijas izmeklētāja lēmuma likumību un pamatotību, Ģenerālprokuratūras nodaļas prokurore nekonstatēja pamatu šī lēmuma atcelšanai. Tāpēc Valsts kontrole nolēma vērsties pie ģenerālprokurora.

Šā gada 13.aprīlī VP GKrPP ENAP izbeidza 2009.gada aprīlī sākto kriminālprocesu Dienvidu tilta būvniecības lietā. Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) pēc šīs informācijas publiskošanas aicināja valsts kontrolieri pārsūdzēt šo lēmumu. Sudraba tā arī izdarīja.

Kā toreiz pastāstīja VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Sintija Virse, kriminālprocess bija sākts pēc Krimināllikuma 317.panta 1.daļas - par dienesta pilnvaru pārsniegšanu. Izmeklēšanas gaitā ENAP vērtēja lēmuma būvniecības uzsākšanas faktu, finansējuma piešķišanu un līguma nosacījumus, kā tika pieņemti lēmumi.

Rezultātā ENAP izmeklētāji neguva apstiprinājumu tam, ka iesaistīto amatpersonu darbībās ir noziedzīga nodarījuma sastāvs. Līdz ar to šā gada aprīlī kriminālprocess tika izbeigts, paskaidroja Virse.

Kriminālprocess tika sākts 2009.gada aprīlī, kad Valsts kontrole iesniedza Ģenerālprokuratūrā materiālus par iespējamiem tiesību normu pārkāpumiem Rīgas pašvaldībā, veicot Dienvidu tilta būvniecības projekta iepirkumu organizēšanu, finansējuma piesaistīšanu un būvniecību laika posmā no 2002.gada 1.janvāra līdz 2008.gada 30.septembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!