Prokuratūrai nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību Gulbim
Foto: LETA

Prokuratūrai noteikti nebūs saistošs kriminālistikas firmas atzinums par apsūdzību SIA "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka teica, ka pilnīgi un noteikti šāds atzinums nebūtu saistošs tālākai krimināllietas virzīšanai un tas nevar ietekmēt apsūdzības.

Patlaban nav zināms, kad lietu plānots nodot tiesai. To prokuratūra darīšot, kad būs savākti visi nepieciešamie pierādījumi un gūta pārliecība, ka lietā var turpināt uzturēt valsts apsūdzību, skaidroja Eiduka.

Eiduka arī skaidroja, ka nevienam no apsūdzētajiem drošības līdzekļi nav piemēroti.

Tāpat viņa norādīja, ka saskaņā ar likumu apsūdzētajiem un to aizstāvjiem lietā savāktie pierādījumi būs zināmi tikai tad, kad lietu nodos tiesai. Tad prokuratūra izsniegs krimināllietas materiālu kopijas.

TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzības SIA "Tet" valdes priekšsēdētājam Jurim Gulbim un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā.

Tiesībsargi uzskata, ka "Kempmayer" saistību pārņēmējs kompānija "Hannu Digital" ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un Gulbis izmantojis "Lattelecom" (tagad – "Tet") īpašnieku un padomes uzticību.

Gulbis apsūdzībai nepiekrīt. Gulbis no amata nav atstādināts, bet uzņēmuma padome noalgojusi kriminālistikas ekspertus, kuriem līdz gada beigām jāpārbauda Gulbim un pārējiem darbiniekiem inkriminētie noziegumi.

"Tet" padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins informējis, ka padomei bijusi iespēja iepazīties ar apsūdzību. "Mēs neesam tiesneši un negribam šādu tiesneša lomu pildīt. Proti, lemt, vai tas, kas tur ir rakstīts, ir taisnība vai nav taisnība. Tā kā mēs zinām no līdzīgiem citiem gadījumiem, ka līdz tiesai un gala spriedumam ir pietiekoši ilgs laiks, bija skaidrs, ka tas lēmums jāpieņem ātrāk. Un tad mums bija diskusija, vai izvēlēties kādu auditoru vai juridisko iestādi, bet prevalēja viedoklis, ka mums bija vajadzīgi tieši kriminālistikas eksperti. Pasaulē ir virkne pazīstamu lielu kriminālistikas firmu, no kurām vienu mēs izvēlējāmies. Šā gada 1.decembrī mēs ceram uz rezultātiem," informējis Kokins.

Pēc Kokina vārdiem, ja ekspertu atzinums liecināšot par krimināliem nolūkiem, mērķiem un darbībām, "tad neapšaubāmi mūsu lēmums būs ļoti kategorisks un straujš", bet līdz tam padome Gulbi no amata neatstādinās.

Neilgi pēc sižeta "Tet" izplatīja paziņojumu masu medijiem, kurā apstiprina, ka 2010.gadā uzsāktā kriminālprocesā šobrīd ir uzrādītas apsūdzības arī "Tet" valdes priekšsēdētājam un Juridiskās daļas direktoram.

Kā uzsvērts uzņēmuma paziņojumā, "Tet" "kapitāla daļu īpašnieki, padome un valde ārkārtīgi nopietni izturas pret izveidojušos situāciju un veic visas nepieciešamās darbības precīzai lietas apstākļu noskaidrošanai", tomēr "līdz pilnīgai visu lietas apstākļu noskaidrošanai abas uzņēmuma amatpersonas turpina pildīt savus darba un amatu pienākumus, kā arī saglabā padomes uzticību".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lattelecom Kempmayer Tet
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form