Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Ieva Garanča pieņēmusi lēmumu uzsākt kriminālvajāšanu pret diviem Lielbritānijas pilsoņiem, kuri šovasar piekāva Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Prokurore sacīja, ka abiem britiem apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma 269.panta 1.daļas - par uzbrukumu varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai, ja uzbrukuma dēļ nodarīti smagi miesas bojājumi vai izraisītas citas smagas sekas, vai uzbrukumu izdarījusi organizēta grupa.

Minētais likuma pants paredz sodu - brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 13 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Prokurore pastāstīja, ka viņa sāks gatavot pieteikumu tiesai, lai lūgtu izdot Eiropas apcietinājuma orderi šiem abiem britiem.

Procedūra šo divu Lielbritānijas pilsoņu izdošanai tiesāšanai Latvijā būs ilga.

Rīgas apgabaltiesa 1.oktobrī nolēma apmierināt policijas iesniegtās sūdzības par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 14.jūnija lēmumiem neapcietināt divus Lielbritānijas pilsoņus. Policijas sūdzības tika apmierinātas, un abiem britiem tagad kā drošības līdzekli ir nolemts piemērot apcietinājumu.

Ja tiesa Eiropas apcietinājuma orderi izdos, prokurore sūtīs lietas materiālus un tiesas lēmumu Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļai, lai tā tālāk nodarbotos ar šo lietu, proti, informētu kolēģus Lielbritānijā par šāda ordera izdošanu. Tā kā ir zināms, kur abas personas dzīvo, viņus itin viegli varētu arestēt, bet par to, vai personas izdodamas sodīšanai Latvijā, lems kolēģi Lielbritānijā.

Ņemot vērā, cik daudz procedūru jāveic šajā lietā, var secināt, ka britu sodīšana par policista piekaušanu var krietni ieilgt.

Lielbritānijas pilsoņi, kuriem kā drošības līdzeklis bija piemērota sūtījuma saņemšanas adreses paziņošana un drošības naudas iemaksāšana, 1.oktobrī uz tiesu nebija ieradušies, jo viņi Latviju ir pametuši. RPP darbinieku piekāvušie Lielbritānijas pilsoņi noteiktajā laikā nebija iemaksājuši drošības naudu, tādēļ policija tiesā iesniedza sūdzības un lūdza ārzemniekiem kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.

13.jūnija vakarā Vecrīgā, Līvu laukumā, kāds RPP darbinieks guva galvas traumas un galvas smadzeņu satricinājumu pēc tam, kad mēģināja iejaukties iedzērušu Lielbritānijas pilsoņu konfliktā ar kāda kluba apmeklētājiem.

13.jūnija vakarā kāda kluba apmeklētāji vērsās pie pašvaldības policista, kurš dežurē Līvu laukumā izvietotajā informatīvajā mikroautobusā, lūdzot iejaukties konfliktā, kas kluba telpās bija izcēlies starp iedzērušiem britiem un pārējiem kluba apmeklētājiem. Sadzērušies ārzemnieki klubā bija uzmākušies apmeklētājiem.

Kad pašvaldības policists, tērpies uniformā, bet bez ieroča, piegājis pie kluba un mēģinājis noskaidrot situāciju, ārzemnieki viņam uzbrukuši, nogāzuši zemē un sākuši spārdīt ar kājām. Kautiņš risinājies jau uz ielas, tāpēc to pamanījuši pašvaldības policisti video novēršanas kamerās un nekavējoties uz notikuma vietu nosūtījuši RPP patruļas.

Saistībā ar notikušo tika aizturēti trīs briti. Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 14.jūnijā nolēma atteikt piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu - diviem Lielbritānijas pilsoņiem, kuri tika aizturēti par pašvaldības policista piekaušanu Vecrīgā.

Kā iepriekš preses brīfingā žurnālistus informēja RRP Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis, visi trīs briti jau dažas dienas pēc notikušā pameta Latviju.

Aizdomās turamie briti ir aptuveni 30 gadus veci. Viens no viņiem strādā celtniecības sektorā, otra darba gaitas ir saistītas ar kādu auto rūpnīcu. Latvijā viņi iepriekš nav reģistrēti kā likumpārkāpēji. Savu vainu policijai tūristi kategoriski noliedz, norādot, ka neko par minēto kautiņu nezinot.

Visi trīs briti aizturēšanas brīdī bija vismaz 1,5 promiļu lielā alkohola reibumā, skaidroja Ķuzis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form