Spēkā stājies spriedums par 13 000 eiro piedziņu no Gundara Bojāra
Foto: LETA

Ar Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta lēmumu spēkā stājies Kurzemes apgabaltiesas lēmums, ar kuru apmierināta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) prasība par 12 915,75 eiro piedziņu no bijušā Rīgas domes priekšsēdētāju, tagad Ādažu domes deputāta Gundara Bojāra, par valstij nodarīto zaudējumu piedziņu saistībā ar rīkojumu izdošanu par prēmiju izmaksām, pavēstīja AT pārstāve Baiba Kataja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš lieta izskatīšanai kasācijas kārtībā nonāca šī gada 22.janvārī, kad AT atcēla Kurzemes apgabaltiesas 2015.gada 8.jūnija spriedumu, ar kuru prasība tika noraidīta.

Kurzemes apgabaltiesa, izskatot lietu atkārtoti apelācijas instancē 13.aprīlī, ņēma vērā iepriekš AT spriedumā pausto un atzinusi, ka valsts amatpersonai saskaņā ar likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām ir pienākums atlīdzināt nodarītos zaudējumus, kā arī ienākumi un mantiskie labumi, kas gūti, pārkāpjot šajā likumā noteiktos ierobežojumus, vai proporcionāls to pieaugums ir piekritīgi valstij, pieņemot, ka, pārkāpjot valsts noteiktos ierobežojumus un prettiesiski gūstot ienākumus vai mantiskos labumus, valsts amatpersona ir nodarījusi tādu kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai, kas ir novērtējams mantiskā izteiksmē un ir proporcionāls aizliegtā veidā gūtu ienākumu, mantisko labumu un īpašuma vai mantas pieauguma vērtībai.

Pārkāpjot šajā likumā noteiktos ierobežojumus, valsts amatpersonai to ir pienākums atlīdzināt, skaidroja Kataja.

KNAB 2014.gadā Rīgas rajona tiesā cēla prasību pret Bojāru, kurš, būdams mēra amatā, izdeva 11 rīkojumus, ar kuriem arī pats ieguva prēmijas kopumā 9077,24 latu (12 915,75 eiro) vērtībā, tādējādi nonākot interešu konfliktā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Gundars Bojārs KNAB Korupcija Kurzeme Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form