Tiesa atsakās pieņemt atlaistās RNP valdes sūdzību par atbrīvošanu no amata
Foto: DELFI

Zemgales rajona tiesa Jelgavā neizskatīs pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pieteikumu, kurā tiek lūgts atcelt Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) lēmumu par valdes atcelšanu, informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Grinšpone skaidroja, ka šodien tiesā pieņemts lēmums par atteikšanos pieņemt prasības pieteikumu, kuru bija iesniedzis Aivars Gontarevs, Rolands Pogulis un Ivo Lecis. Prasība nav pieņemta tostarp tāpēc, ka strīds par uzticības zaudēšanu nav pakļauts tiesai un prasību cēlusi persona, kurai nav prasības tiesību.

Lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā, iesniedzot blakus sūdzību Augstākajā tiesā.

Jau vēstīts, ka atlaistā RNP valde vērsās Zemgales rajona tiesā Jelgavā, lūdzot atcelt Burova lēmumu par valdes atcelšanu. Tāpat RNP valde vērsās Uzņēmumu reģistrā ar lūgumu nereģistrēt notikušās amatpersonu izmaiņas.

"Rīgas mēra lēmums bija straujš, pārsteidzīgs, nepamatots un politiski motivēts. Šis lēmums bija tendēts uz attiecību kārtošanu ar iepriekšējo kapitāldaļu turētāju, nevis pamatots ar RNP saimnieciskās darbības rezultātiem," savu atlaišanu komentēja Gontarevs.

Viņaprāt, šis mēra lēmums neatbilst labas korporatīvās pārvaldības pamatprincipiem un tas būtu jāpārtrauc. Gontarevs skaidroja, ka uzticības zaudēšanas gadījumā, kas bija mēra lēmuma pamatojums, likums nosaka, kā tam ir jānotiek, kā un kādos termiņos sasaucamas dalībnieku sapulces šādu lēmumu pieņemšanai.

"Nav saprotama steiga un naudas un varas kāre, kas pārņēmusi Rīgas mēru, tāpēc esam vērsušies tiesā ar iesniegumu, kurā precīzi norādīts, kas un kā pārkāpts. Nepieciešams šo mēra lēmumu iesaldēt, jo lēmums bijis prettiesisks," uzsvēra Gontarevs, piebilstot, ka 90.gadu stilā ar reiderisma metodēm ir pārkāpts likums.

Burovs RNP valdi atbrīvoja 19. novembrī.

Tags

Ivo Lecis Rīgas namu pārvaldnieks

Comment Form