Tiesa piedzen 700 eiro par prokurora Cinkmaņa rīcību, izpaužot neizpaužamas ziņas
Foto: Ieva Čīka/LETA

Administratīvā rajona tiesa 15. janvārī, izskatot kādas privātpersonas pieteikumu par kompensācijas piedziņu, nolēma atzīt prokurora Ulda Cinkmaņa pieļauto pārkāpumu un daļēji apmierināt kompensācijas pieteikumu, piedzenot no Latvijas Republikas atlīdzinājumu par nodarīto nemantisko kaitējumu 700 eiro apmērā, portāls "Delfi" noskaidroja tiesā. Tiesas lēmumu vēl var pārsūdzēt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Privātpersonas advokāts Armands Šūmanis portālam "Delfi" norādīja, ka Cinkmanis kriminālprocesā bija prettiesiski izpaudis neizpaužamas ziņas par liecinieku, tajā skaitā liecinieka sensitīvos datus, kriminālprocesā iesaistītām personām, kurām nebija tiesību saņemt šādu informāciju. Konkrētajā lietā sensitīvā informācija bijusi saistīta ar personas medicīnas datiem.

Tāpat Šūmanis norādīja, ka prokuratūras vārdā privātpersonai par Cinkmaņa izdarīto pārkāpumu atvainojās Tiesās izskatāmo civillietu nodaļas prokurore. Savukārt pats prokurors nekādus pārkāpumu savā rīcībā nesaskatīja un privātpersonai nav atvainojies.

Ar tiesas nolēmumu ir ticis atzīts, ka Ģenerālprokuratūras rakstveidā paustā atvainošanās privātpersonai nav uzskatāma par pienācīgu atlīdzinājumu, kā arī nenodrošina prevencijas funkciju. Ievērojot tiesu praksi par kompensācijas apmēru līdzīgās lietās, Administratīvā rajona tiesa nolēma privātpersonas pieprasīto 5000 eiro vietā piedzīt 700 eiro.

Prokuratūrā portālam "Delfi" apstiprināja, ka Ģenerālprokuratūrai ir laiks līdz 15. februārim, lai šo spriedumu pārsūdzētu, taču vēl nav pieņemts lēmums, vai tas tiks darīts.

Prokurora Cinkmaņa vārds sabiedrībā plaši izskanēja, kad viņš kopā ar Zani Pavāri pārstāvēja valsts apsūdzību Māra Sprūda kriminālprocesā. Tiesas sēžu laikā Sprūds bieži Cinkmanim pārmeta procedūras neievērošanu, kā arī trūkumus lietas sagatavošanas procesā.

Tāpat vairākas reizes tiesai tika pieteikts noraidījums Cinkmanim, kurš 2019. gada 24. septembrī tika apmierināts.

Pēc nolēmuma paziņošanas tiesnesis Imants Dzenis norādīja, ka šajā krimināllietā tiesas zālē ir konflikts, un to nenoliedzami var redzēt. Tāpat tiesnesis norādīja, ka līdz šim, izskatot šo krimināllietu, tiesa visu laiku mēģinājusi šo konfliktu novērst.

Jau ziņots, ka Sprūda advokāts Jānis Rozenbergs noraidījumu pieteica, jo aizstāvība uzskatīja, ka prokuroram ir personisks konflikts ar Sprūdu. Bijušais administrators iepriekš vērsies ar iesniegumu prokuratūrā par Cinkmaņa iespējamām nelikumīgām darbībām ar personu datiem un tā rezultātā sākta disciplinārlieta pret Cinkmani. Tāpat saistībā ar minēto vērtēšanā prokuratūrā ir Sprūda iesniegums par kriminālprocesa sākšanu pret prokuroru Cinkmani.

Advokāts argumentēja, ka Cinkmanis izsniedzis visiem lietas dalībniekiem tādus lietas materiālus, kuros atrodas personu, tajā skaitā liecinieku, dati, kontakti, medicīnas dokumenti un cita veida sensitīva informācija. Šādā veidā esot pārkāptas Kriminālprocesa likuma prasības par personu datu aizsardzību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form