Tiesās par krāpšanu 300 000 eiro apmērā un līdzekļu legalizēšanu
Foto: DELFI

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore uz tiesu nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas par krāpšanu lielā apmērā un noziedzīgi iegūtās naudas legalizēšanu, savukārt vēl viena persona apsūdzēta par tiesiskās aizsardzības procesa noteikumu pārkāpšanu, portāls "Delfi" uzzināja Ģenerālprokuratūrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai cietušais vēlējās nopirkt zemes gabalu vietā, kur uz Rīgas domei piederošās zemes atradās autostāvvieta, ko apsaimniekoja divu apsūdzēto personu vadīts uzņēmums. Apsūdzētie, zinot, ka būves, kas atrodas uz konkrētā nekustamā īpašuma un sastāda lielāko daļu no īpašuma jau ir pārdotas, nolūkā prettiesiski iegūt svešu mantu, parakstot vairākus līgumus, maldināja cietušo par savu nodomu pārdot nekustamo īpašumu. Pēc kā, būdams maldināts par sagaidāmo līguma izpildi no apsūdzēto puses, lai nepastāvētu šķēršļu nekustamā īpašuma iegādei, cietušais aizdeva apsūdzēto vadītajam uzņēmumam 300 000 eiro, kurus apsūdzētie izlietoja pēc saviem ieskatiem.

Turklāt abas par krāpšanu apsūdzētās personas vienojās slēpt tās rezultātā iegūtās naudas izcelsmi un pārvērst to citā materiālā vērtībā. Apsūdzētie veica noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, lai nokārtotu kāda uzņēmuma, kurā viens no apsūdzētajiem bija valdes loceklis, saistības pret banku un atjaunotu minētā uzņēmuma maksātspēju.

Bez tam viens no apsūdzētajiem, zinot, ka ir veicis prettiesiskas darbības ar mērķi izvairīties no saistību izpildes pret cietušo, vienojās ar sava vadītā uzņēmuma valdes locekli, kas ir šajā krimināllietā trešā apsūdzētā persona, par pieteikuma sagatavošanu uzņēmuma vārdā par tiesiskās aizsardzības procesu, kas tika arī izdarīts. Pieteikums tika iesniegts tiesā, uz kā pamata tiesa pieņēma lēmumu ierosināt uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesu. Tādējādi apsūdzētās personas, ļaunprātīgi izmantojot maksātnespējas gadījumiem paredzētās tiesiskās aizsardzības procesu, panāca, ka cietušais nevar realizēt savas tiesības.

Prokurore vienu apsūdzēto personu pie kriminālatbildības saukusi pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas (par krāpšanu lielā apmērā), 195. panta trešās daļas (noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā) un Krimināllikuma 215.1 panta pirmās daļas (tiesiskās aizsardzības procesa noteikumu pārkāpšanu). Vienu personu pie atbildības saukusi pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas un 195. panta trešās daļas, savukārt vēl viena persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 215.1 panta pirmās daļas.

Krimināllieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ģenerālprokuratūra Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form