Uz Latvijas – Baltkrievijas robežas 'izķer' kontrabandas cigaretes lielos apjomos
Foto: VID

Veicot kravas transportlīdzekļu kontroli uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienests (VID) novērsis 318 280 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas vagonos ar kokskaidu granulu, šķeldas un graudu kravām, naftas produktu cisternu noliešanas lūkās, kā arī kravas transporta līdzekļa kabīnē zem apšuvuma.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svētdien, 27.septembrī, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, Indras muitas kontroles punkta (MKP) amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētām precēm vagonā ar kokskaidu granulu kravu.

Veicot kontroli, kravā tika konstatēti iepakojumi ar cigaretēm. Vagonā bija noslēpti 48 000 cigarešu (2400 paciņas) "NZ" un "Minsk".

Savukārt piektdien, 25.septembrī, Indras MKP amatpersonas vilciena sastāva skenēšanas rezultātā atklāja divos vagonos ar kokskaidu granulu kravu noslēptus iepakojumus ar cigaretēm. Tajos tika konstatētas 99 880 cigaretes (4994 paciņas) "Premjer".

Arī Silenes MKP amatpersonas piektdien skenēšanas attēlu analīzes rezultātā novērsa cigarešu kontrabandu, atklājot cigarešu slēptuvi no Baltkrievijas iebraukušas kravas automašīnas kabīnē. Zem transportlīdzekļa salona apšuvuma bija paslēptas kopumā 2 520 paciņas dažādu marku cigarešu – "Minsk", "Winston", "Kent" un "Pall Mall" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un bez akcīzes markām. Kontroles rezultātā tika izņemtas 50 400 cigaretes.

Ceturtdien veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenējuma attēlu analīzi, Indras MKP muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar kokskaidu granulām. Muitas fiziskās kontroles laikā sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem tika konstatēts, ka kravā ir noslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemti 50 000 cigarešu (2500 paciņas) "Premjer".

Un trešdien, 23. septembrī, Indras MKP kravas vilciena sastāva trīs vagonos tika atklātas zem šķeldas slāņa slēptās cigaretes. Kopā izņemti 40 000 cigarešu "NZ" (2000 paciņas). Tajā pašā dienā cita vilciena sastāva skenēšanas rezultātā vagonā ar kviešiem tika konstatētas no muitas kontroles slēptas cigaretes – 30 000 cigarešu "Premjer" (1500 paciņas).

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 51 tūkstotis eiro.

Par konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Cigaretes Valsts ieņēmumu dienests VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form