Varētu apsvērt iespēju atteikties no komandantstundas; policija gatava stingrākām kontrolēm vakaros
Foto: LETA

Policijas noslodzes dēļ varētu apsvērt iespēju atteikties no komandantstundas jeb brīvdienu mājsēdes, kā to dēvē valdība, liecina aģentūras LETA rīcībā esoša informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceturtdien Ministru kabineta sēdē tiks lemts par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim.

Kā liecina izskatīšanai valdībā iesniegtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, līdz 6. aprīlim rosināts turpināt arī komandantstundu.

Vienlaikus rīkojumā iekļauts komentārs, kurā norādīts, ka Krīzes vadības koordinācijas grupa 3. februāra sēdē neatbalstīja komandantstundas turpināšanu, uzsverot, ka tās ieviešana tika pamatota ar nepieciešamību novērst tradicionālu cilvēku masveida pulcēšanos gadu mijas brīvdienās, īpaši Jaungada naktī.

Komentārā arī uzsvērts, ka patlaban kontroles iestāžu resurss ir iesaistīts valdības lēmuma izpildes kontrolē, taču vienlaikus Valsts policija nav atbrīvota no pamatuzdevumu izpildes - noziedzības apkarošana, sabiedriskās kārtības nodrošināšana.

"Pārvietošanās ierobežojumu nakts laikā kontroles blakne ir nespēja vērst pietiekamu uzmanību un resursu epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrolei," pausts komentārā.

Ceturtdien Ministru kabinets plāno arī lemt par izmaiņām tirdzniecības organizēšanā no 8.februāra, tostarp paredzot Valsts un pašvaldības policijas iesaisti epidemioloģiski drošas tirdzniecības organizēšanas uzraudzībā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka valdība ceturtdien varētu diskutēt par policijas resursu kapacitāti dažādu epidemioloģiskās drošības pasākumu uzraudzīšanā, tostarp izskatot iespēju pārtraukt komandantstundu.

Valsts policijā portālam "Delfi" norādīja, ka ar mērķi efektīvāk nodrošināt Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai paredzēto drošības prasību kontroli, tiek apsvērts pārorientēt policijas resursus un pastiprināt ierobežojumu kontroli sociāli aktīvākajā diennakts laikā – pa dienu un vakaros, īpaši brīvdienās, kad ir lielāka iespēja cilvēku pulcēšanai dažādās vietās.

Valsts policijā, analizējot pieredzi un esošo situāciju, tiek izvērtēta iespēja šobrīd atteikties no tik akcentētiem kontroles pasākumiem nakts laikā, proti, pārvietošanās aizlieguma kontroles.

Tas gan nenozīmē, ka noteikto epidemioloģiskās drošības prasību, īpaši pulcēšanās ierobežojumu kontrole, vairs nenotiks nakts laikā.

Par šo ceturtdien gan ir jālemj valdībai.

Lai arī policijas resursi nav neizsmeļami un ir jānodrošina arī pamatuzdevumu izpilde, kas arī tiek darīts, tomēr Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem jebkurā gadījumā ir gatava arī turpmāk nodrošināt Covid-19 infekcijas ierobežojumu kontroli jebkurā apjomā, atkarībā no tā, ko lems valdība.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Ministru kabinets Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form